Pozor při výběru dovolené, ČOI dávala cestovkám pokuty

Praha - Nabídka služeb cestovního ruchu a úroveň jejich poskytování cestovními kancelářemi a agenturami patří k oblastem, které Česká obchodní inspekce (ČOI) monitoruje a kontroluje celoročně. Při kontrolách v 1. čtvrtletí bylo zjištěno, že nejčastěji porušované povinnosti souvisejí s reklamačním řízením a představovaly více než polovinu všech prokázaných nedostatků.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Ilustrační foto
doporučujeme

Nedodržení formálních náležitostí přijetí a vyřízení reklamace v zákonem stanovené lhůtě prokázali inspektoři v 15 případech. Prodávající také neposkytovali spotřebitelům řádné informace o rozsahu, podmínkách a způsobu uplatnění práva z vadného plnění a dále je neseznámili s cenou zájezdu a souvisejících služeb. To vše může přispívat k následné nespokojenosti zákazníků s plněním smlouvy a zpětně se promítat do reklamací.

S cenami zájezdů a souvisejících služeb nebyli spotřebitelé seznámeni v pěti případech. Užití klamavých obchodních praktik inspektoři zjistili při čtyřech kontrolách. Celkem inspekce provedla v prvním letošním kvartále 96 kontrol, pochybení zjistila při 33 z nich.

"Pravomocně bylo ve sledovaném období uloženo provozovatelům cestovních kanceláří a agentur 25 pokut v souhrnné výši 224 000 Kč," uvedla dnes ČOI v tiskové zprávě.

Loading...
Vstupte do diskuze (1)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Češi ve velkém skupují zájezdy. Odjíždí do zahraničí

13.10.2019 16:40 Až o 50 procent vzrostly některým cestovním kancelářím prodeje zájezdů do zahraničí kolem 28. října…

Španělsko těžce doplatí na krach Thomas Cook, zavře se 500 hotelů

01.10.2019 07:34 Ve Španělsku bude kvůli krachu cestovní kanceláře Thomas Cook muset okamžitě zavřít na 500 hotelů.…

CK Neckermann jde ke dnu? V cizině má 800 klientů, ruší zájezdy

27.09.2019 16:20 Aktualizováno Česká pobočka cestovní kanceláře Neckermann, která je součástí zkrachovalé britské skupiny Thomas…

Další oběť krachu Thomas Cook. Rakouskou divizi zřejmě čeká likvidace

26.09.2019 12:16 Aktualizováno Rakouskou součást zkrachovalé britské cestovní kanceláře Thomas Cook pravděpodobně nebude možné…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama