Marine Tour zkrachovala: V cizině má stovky klientů, problémy se daly tušit

Praha - Na prahu letních prázdnin se do vážných finančních problémů dostala cestovní kancelář. Marine Tour, která se specializovala na dovolenou v Turecku, Bulharsku a Řecku, vyhlásila úpadek ve čtvrtek večer. V zahraničí má 712 klientů, vracet se budou postupně v plánovaných termínech do pátku 3. července.

Přidejte svůj názor

Dovolená u moře, ilustrační fotografie
doporučujeme

Dalších 3750 klientů, kteří si koupili zájezdy s odlety plánovanými od června do října, ale na dovolenou již neodjede. Informovala o tom mediální zástupkyně CK Simona Kopová.

Téměř 500 klientů, kteří měli dnes a v sobotu odcestovat, cestovní kancelář kontaktovala s omluvou. Podrobné instrukce začne všem klientům rozesílat ještě dnes. Během dnešního dopoledne má začít fungovat bezplatná informační linka pro klienty s číslem 800 800 100.

"Klientům, kteří měli na dovolenou odjet již dnes a zítra i všem dalším klientům, jejichž zájezdy se neuskuteční, se za tuto situaci omlouváme. Asistenční službě pojišťovny poskytneme veškerou součinnost tak, aby mohli být řádně odškodněni," uvedl nový jednatel CK Marine Tour Radomír Huscher.

Své nároky na odškodnění mohou klienti hlásit u asistenční služby pojišťovny Generali. "Ve spolupráci s asistenční službou jsme zahájili všechny potřebné kroky, abychom zajistili návrat klientů cestovní kanceláře zpět do vlasti. Další podrobnosti včetně termínů jednotlivých odletů ze zahraničí budou známy v nejbližších hodinách," uvedl generální ředitel pojišťovny Generali Pavel Mencl.

Cestovní kancelář byla pojištěna na téměř 45 miliónů korun, což podle Huschera stačí na plné vypořádání nároků všech klientů, kteří si zakoupili pobytové zájezdy CK Marine Tour.

Problémy cestovní kanceláře se daly vytušit už v minulých dnech, kdy se změnilo její vedení, respektive její jednatelka. Stanislava Aknar nabídla Marinetour k prodeji. Její manžel – Devrim Aknar má navíc z minulosti z krachy cestovek bohaté zkušenosti. Do úpadku přivedl hned dvě.

"Ty indicie toho, že přestali komunikovat se svými obchodními partnery nebo že pár dnů před krachem vymění majitele, ale ne v tom pozitivním smyslu, že by firmu převzal investor, který ji bude dál provozovat a vylepší cash flow. Ale, že ji převezme někdo (..) a dovede ji ke krachu, tak to jsou věci, které na mě jako na člověka, který v tom působí 25 let, působí trochu podezřele," řekl místopředseda Asociace cestovních kanceláří Jan Papež.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Jak se liší plná penze a all inclusive? Co značí hvězdy u hotelů? Tohle…

10.07.2019 14:55 Cestovní kanceláře nás každý rok zahltí řadou nabídek na nejluxusnější dovolené a ubytování. Jak se…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama