Další cestovka je v problémech - Holiday Brno

Brno - Krajský soud v Brně poslal ve čtvrtek do insolvenčního řízení cestovní kancelář Holiday Brno. Agentura Mediafax to zjistila z internetové verze insolvenčního rejstříku.

Přidejte svůj názor

doporučujeme

Návrh na úpadek podala na cestovní kancelář bývalá zaměstnankyně, která pracovala na pozici referenta prodeje zájezdů. Podle materiálu nedostala zaplaceno za únor 2010. V návrhu bývalá zaměstnankyně uvádí ještě dalšího údajného věřitele, tím má být firma Expressbus - autodoprava Alexandr Coufalík, které má cestovní kancelář údajně dlužit 200 tisíc korun.

Cestovní kancelář na své webové prezentaci aktuálně nabízí 22 zájezdů do Chorvatska. "Cestovní kancelář svoji činnost podle majitelky neprovozuje už od podzimu 2009," uvedl pro Mediafax mluvčí Asociace českých cestovních kanceláří a agentur Tomio Okamura. "Nikde by tak neměla mít žádné klienty," dodal.

"S touto naší bývalou zaměstnankyní vedu válku, v práci totiž udělala několik chyb, za které nám ona sama dluží asi 50 tisíc korun," sdělila agentuře Mediafax majitelka cestovní kanceláře Hana Pipová. Podle ní firma zájezdy nevypravuje, přestože webová prezentace firmy tomu nasvědčuje. "Jde o zájezdy, které prodává má dcera přes společnost Online Tours," vysvětlila Pipová.

Materiál obsahuje i tvrzení, že jednatelka cestovní kanceláře figuruje také jako jednatelka právě společnosti Online Tours, jejíž adresa má být shodná se soukromou adresou. Na oficiálních stránkách firmy je však uvedena kontaktní adresa, na níž sídlí Holiday Brno. "Domnívám se, že dvojí vedení firem slouží k nekalým praktikám a cestovní kancelář Online Tours navíc není zákonně pojištěna proti úpadku, čímž porušuje podmínky svého podnikání. Přesto v podnikání pokračuje a tím mimo jiné vystavuje své zákazníky riziku neuhrazení vzniklých škod, čímž vzniknou další závazky," popisuje bývalá zaměstnankyně.

Z obchodního rejstříku ale vyplývá, že Online Tours vlastní Nikola Pipová, nikoliv Hana Pipová.

Společnost Online Tours má na své webové prezentaci uvedeno, že je cestovní kanceláří. "Firma však podle své majitelky funguje jen jako cestovní agentura a žádné vlastní zájezdy nevypravuje," sdělil Okamura.

To Mediafaxu řekla i majitelka Holiday Brno Hana Pipová. "Online Tours je společnost mé dcery. Firma byla založena jako cestovní kancelář, má na to i koncesi, ale funguje jen jako cestovní agentura. Zájezdy jen přeprodává," sdělila Pipová.

Soud nyní prověří, jestli je insolvenční návrh po faktické stránce v pořádku a následně bude zkoumat, zda je dlužník v úpadku, či není. Během insolvenčního řízení smí dlužník nakládat se svým majetkem jen ve velmi omezené míře a nesmí majetek spravovat tak, aby se snížila jeho hodnota. Dojde také k zablokování věřitelů, kteří nemohou vůči dlužníkovi vymáhat své pohledávky např. exekucí.

Firma Holiday Brno vznikla podle obchodního rejstříku v lednu 1999. Specializovala se především na pobyty v Chorvatsku a Itálii. V nabídce však měla i zájezdy do Řecka, Francie, Bulharska či Španělska. Kancelář organizovala i poznávací a lyžařské zájezdy.

V letošní sezoně zkrachovaly už dvě cestovní kanceláře. Už dříve ukončila činnost cestovní kancelář Sunny Days. Kvůli tomu, že nedostala pojištění proti úpadku, se transformovala na cestovní agenturu. V polovině července také ohlásila konec českolipská cestovní kancelář Svobodná cesta.

Loading...
Témata: cestování
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama