Ekonomická síla seniorů roste, pro cestovky jsou důležitými klienty

Praha - Senioři tvoří podstatnou část klientů českých cestovních kanceláří. Průměrná cena dovolené, kterou si koupili, je zhruba o 2000 Kč vyšší než je celkový průměr. Prodlužuje se věk dožití, starší lidé jsou v lepší kondici a roste jejich ekonomická síla.

Přidejte svůj názor 4 komentáře

Ilustrační foto

Nejstarší ročníky preferují spíše klidnější letoviska a destinace, ale ani to už dnes není pravidlem. Podle marketingového ředitele CK Alexandria Petra Šatného má CK spoustu dříve narozených zákazníků, kteří naopak chtějí trávit dovolenou někde kde to žije. "Představa typického seniora, jehož nejdůležitějším požadavkem je 'doktor v domě', tak rozhodně není nejčastější případ mezi těmi, kteří s námi vyráží na dovolenou," dodal.

Podle marketingového ředitele Exim tour Stanislava Zímy je průměrná cena zájezdu u seniora asi o 2000 Kč vyšší než je celkový průměr. "Je zde vyšší podíl pětihvězdičkových hotelů a poznávacích okruhů než u dalších kategorií (klientů)," uvedl Zíma. Senioři tvoří podle zájezdového portálu Invia.cz zhruba 20 procent z celkového počtu klientů CK.

Podle CK Fischer senioři jezdí k moři stále častěji a také nabídka cestovní kanceláře se na ně orientuje více než v minulých letech. "Pro starší zákazníky máme speciálně upravenou nabídku. Ta kombinuje vhodný program a hotel, který splňuje požadavky této věkové kategorie. Jedná se hlavně o bezproblémový pohyb v hotelu, pohodlný přístup k moři v rámci střediska," uvedl mluvčí CK Fischer Jan Osúch.

U cestovní kanceláře Firo-tour tvoří klienti starší 55 let u pobytových zájezdů 25 procent klientů, u poznávacích zájezdů 55 procent. "Při pobytových zájezdech volí senioři obvykle okrajové termíny - květen, červen a září. Při poznávacích zájezdech upřednostňují leteckou dopravu, a to do celého světa, s kvalitními průvodcovskými službami a plným programem," uvedla mluvčí CK Eva Němečková.

Vstupte do diskuze (4)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama