Kam se vydávají ruští turisté po zákazu nejoblíbenějších destinací?

Moskva - Po zákazu dvou nejoblíbenějších destinací museli ruští turisté začít hledat alternativy. Kam se nyní vydávají?

Přidejte svůj názor

Kde nebudou Rusové? Častá otázka lidí při výběru dovolené

Loni v listopadu Rusko po nehodě letadla v Egyptě a sestřelení jejich stíhačky Tureckem zakázalo prodej zájezdů do těchto destinací. Ty však patřily mezi tamějšími turisty mezi ty nejoblíbenější. Rusové tak museli začít hledat jiné země pro svoji dovolenou. 

Snahou je podle politiků i povzbudit domácí turismus. Mnozí Rusové se však vydávají do Španělska či Řecka, ale vízová povinnost pro Evropu prý mnohé odrazuje. Podle ruské asociace cestovních kanceláří od konce loňského roku však vzrostla poptávka po Indii, Thajsku a především Spojených arabských emirátech, kde byl nárust prodeje 20%.

A v některých hotelech v Dubaji a především v oblasti Ras Al-Khaimah je to opravdu znát. Je zde rusky hovořící personál a ruštinu slyšíte téměř na každém kroku. Zajímavé je pro ně také Maroko. 

Turecka se však Rusové podle domácích médií vzdát nechtějí, vzrostl prý zájem o individuální cestování do této země. Nicméně již na začátku roku hlásilo Turecko pokles počtu turistů o 10 % oproti loňskému únoru. 

Nicméně podle posledních průzkumů loni cestovalo do zahraničí o třetinu méně ruských turistů než v předchozích letech a pokles podle mnohých bude pokračovat.

Témata: Rusko | Turisté | dovolená
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Cestovky čekají rekordní rok. Češi se musí připravit na jednu nepříjemnost

30.12.2018 10:42 Chuť Čechů cestovat bude v příštím roce rekordní, očekávají cestovní kanceláře. Trh se zájezdy by…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama