Češi se Řecka nebojí, žádosti o výměnu zájezdu jsou ojedinělé

Praha - Jen jednotlivé žádosti o změnu místa dovolené mají české cestovní kanceláře od svých klientů, kteří mají dnes a v neděli odlétat na řecký ostrov Kos, kde si páteční zemětřesení vyžádalo dva lidské životy a 120 zraněných.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Zemětřesení napáchalo v Řecku citelné škody (21. července 2017)
doporučujeme

Podobně jen ojediněle čeští dovolenkáři žádají o předčasný návrat z Kosu. ČTK to řekli zástupci cestovních kanceláří a místopředseda Asociace cestovních kanceláří ČR Jan Papež. Neměli informace o tom, že by v noci na dnešek ještě nějací čeští turisté v obavách z dalších otřesů přespali mimo hotely.

Na Kosu je s českými cestovními kancelářemi nyní zhruba 1930 lidí, dnes a v neděli se pěti letadly vymění přibližně 800 z nich, uvedl Papež. Páteční výměna turnusů se podle něj značně zpozdila, ale čeští turisté se vrátili v pořádku. O dřívější návrat už turisté příliš nežádají, navíc to není jednoduché, protože letadla jsou úplně plná. "Člověk by si asi musel koupit sám letenku a letět třeba přes Atény a na vlastní náklady, a lidé o tom uvažují i z ekonomického rozměru," řekl Papež.

Na možnost dřívějšího návratu z Kosu se v pátek ptala skoro polovina klientů, dnes už jsou to jen jednotlivé žádosti, protože situace na ostrově se výrazně zlepšila, potvrdil marketingový ředitel Exim Tours Stanislav Zíma. Cestovní kancelář má na Kosu zhruba 630 klientů. V pátek večer podle Zímy ostrov zasáhl ještě jeden slabý otřes, noc už ale byla klidná, byla obnovena infrastruktura, funguje doprava, dodávky elektřiny i vody. "Klienti spali v hotelích," řekl. Dnes už situaci vnímají jinak, byli u moře a koupali se, dodal s odvoláním na informace od delegátů Eximu.

Kos se vrátil do normálu také podle Jana Bezděka, mluvčího cestovní kanceláře Fischer, která má na ostrově stovky klientů. Předpokládá proto, že lidé o spaní venku v noci na dnešek už neměli zájem. "Všechny hotely, ve kterých máme klienty, jsou zkontrolované a jsou v pořádku a všechno funguje, jak má," řekl. Podobně se vyjádřili také mluvčí cestovní kanceláře Alexandria Petr Šatný a Blue Style Václav Nekvapil.

Loading...
Vstupte do diskuze (1)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Češi ve velkém skupují zájezdy. Odjíždí do zahraničí

13.10.2019 16:40 Až o 50 procent vzrostly některým cestovním kancelářím prodeje zájezdů do zahraničí kolem 28. října…

Španělsko těžce doplatí na krach Thomas Cook, zavře se 500 hotelů

01.10.2019 07:34 Ve Španělsku bude kvůli krachu cestovní kanceláře Thomas Cook muset okamžitě zavřít na 500 hotelů.…

CK Neckermann jde ke dnu? V cizině má 800 klientů, ruší zájezdy

27.09.2019 16:20 Aktualizováno Česká pobočka cestovní kanceláře Neckermann, která je součástí zkrachovalé britské skupiny Thomas…

Další oběť krachu Thomas Cook. Rakouskou divizi zřejmě čeká likvidace

26.09.2019 12:16 Aktualizováno Rakouskou součást zkrachovalé britské cestovní kanceláře Thomas Cook pravděpodobně nebude možné…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama