Zájezdy za exotikou mírně zlevnily, hitem letošní zimy bude Vietnam

Praha - Hitem letošní zimy budou zájezdy do Vietnamu a na Kubu. Nejpopulárnější exotickou destinací zůstane Thajsko. Oproti loňsku jsou ceny exotických dovolených v průměru zhruba o pět procent nižší.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Vietnam, ilustrační foto

"Co se týká Afriky, tam se zlevnění pohybuje kolem tří až pěti procent, ale ne u všech zemí. Některé, jako Keňa či Tanzánie, proti loňsku zvýšily ceny vstupů do národních parků a zavedly DPH. Tam naopak cena vzroste," uvedl Jan Papež, mluvčí Asociace cestovních kanceláří a prodejců zájezdů.

Podobný je vývoj v případě Střední a Jižní Ameriky. "Ceny služeb rostou v celém světě, razantně v Latinské Americe a Africe," dodal Petr Novotný z CK Adventura. Naproti tomu kurz koruny k dolaru od ukončení intervencí ČNB posílil o zhruba sedm procent a zahraniční dovolené tak Čechům zlevnil.

"Konec intervencí a posílení koruny bude mít samozřejmě na cenu vliv, cena je však kromě kurzu ovlivněna i dalšími faktory," řekl marketingový ředitel CK Alexandria Petr Šatný. Nově jsou v nabídce CK z exotiky například Jamajka, Bora Bora či Belize.

Exim tours letos připravila řadu novinek v zimním katalogu, mj. Ekvádor, Galapágy, Isla de Baru v Kolumbii, ostrov svatý Martin, Reunion, Irán, Madagaskar či Indii. Očekává růst poptávky o pětinu.

Fischer na zimu nově zařadil do nabídky Filipíny a Tunis. CK uvádí, že úspora na jednom zájezdu může být letos i několik tisíc korun. Čedok má nově v nabídce kružní plavby po Kanárských ostrovech zahrnující například návštěvu Maroka či Madeiry a pobytové zájezdy na Bali či thajské Krabi.

Do Vietnamu by mohlo vycestovat o třetinu víc českých turistů. Loni to bylo 13.591 Čechů, dvakrát tolik než v roce 2010. Oblíbené jsou poznávací okruhy od severu k jihu i pobytové zájezdy do oblasti jižní části středního Vietnamu a na největší ostrov Phu Quoc v Thajském zálivu, kam lze navíc cestovat bezvízově.

Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Cestovky čekají rekordní rok. Češi se musí připravit na jednu nepříjemnost

30.12.2018 10:42 Chuť Čechů cestovat bude v příštím roce rekordní, očekávají cestovní kanceláře. Trh se zájezdy by…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama