Zkrachovala cestovní kancelář Balkan Travel

Praha - Liberecká cestovní kancelář CK Balkan Travel není schopna nadále poskytovat služby svým klientům. V pátek o tom informoval Tomio Okamura, viceprezident a mluvčí Asociace českých cestovních kanceláří a agentur.

doporučujeme

„CK Balkan Travel je členem naší Asociace a v zahraničí má v současnosti 24 klientů na řeckém ostrově Thassos, všichni klienti mají řádně zaplacený pobyt, jsou informováni a je o ně postaráno,“ uvedl Tomio Okamura. Dalších přibližně 80 klientů mělo odlétat do Řecka v pátek a v neděli. „Všichni klienti jsou již informováni a budou jim vráceny peníze z povinného pojištění cestovní kanceláře proti úpadku,“ dodal Okamura.

Cestovní kancelář na svých webových stránkách uvedla, že v nejbližší době podá návrh na zahájení insolvenčního řízení. Proti svému úpadku je pojištěna u Europäische Reiseversicherung AG, kterou na českém trhu zastupuje společnost Etics ITP. „Z prostředků, kterými momentálně disponuje (CK Balkan Travel - pozn. red.), vrátí již uhrazené prostředky klientům, kteří mají na zájezd odcestovat v nejbližších dnech, a to s datem nastoupení zájezdu do 7. 6. 2009 včetně a částečně i s odletem 8. 6. 2009,“ uvedl na webových stránkách cestovní kanceláře jednatel firmy Radek Nišev s tím, že ostatní klienti se mají se svými nároky obracet přímo na pojišťovnu.

CK Balkan Travel je středně velká cestovní kancelář, která měla za loňský rok přibližně 4 000 klientů a specializovala se na zájezdy do Bulharska, Řecka a Maďarska. Jedná se o společnost s ručením omezeným se základním kapitálem 200 tisíc korun. Podle insolvenčního rejstříku ji vlastní Radek Nišev a Nikolay Yanchev Nikolov. Každý z nich má padesátiprocentní podíl.

Témata: cestování | bankrot
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Některé cestovky věří v lyžování v Itálii, jiné sezonu odpískaly

15.02.2021 18:30 Aktualizováno Některé cestovní kanceláře a agentury ještě věří, že budou tuto zimu moci své klienty vypravit na…

Zpřísnění podmínek pohybu přes Německo je komplikace pro cestovky

15.02.2021 15:24 Zpřísnění podmínek pohybu přes Německo pro cestující z České republiky je komplikací i pro tuzemské…

Cestovky letos prodlužují nejvyšší slevy first minute nabídek

04.02.2021 14:08 Cestovní kanceláře (CK) letos vzhledem k pandemii koronaviru prodlužují podle mluvčí cestovní…

Zima nedopadla, v létě už ale Češi do ciziny chtějí. O zájezdy je již nyní…

19.01.2021 09:30 Ke koronavirem zasaženým oblastem podnikání patří také cestovní kanceláře. Probíhající zimní sezóna…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama