Teplo jak v tropech, Čechům ale chybí moře. Prodej letních zájezdů roste

Praha - Ani současná horka nic nemění na touze Čechů strávil volno u moře. Prodeje letních zájezdů zatím překonávají loňskou rekordní letní sezonu. U leteckých pobytových zájezdů výrazně vzrostl zájem o dovolenou v Turecku. V kurzu je i Mallorca či Burgas.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Dovolená, ilustrační fotografie
doporučujeme

Podle CK Alexandria se nárůst prodejů pohybuje mezi deseti a 20 procenty. "Již loni byl zájem o letní zájezdy mimořádný, proto jsme v očekávání dalšího růstu na letošní rok navýšili naše kapacity. Očekávání se naplnila a zájem je letos ještě vyšší než loni," uvedl marketingový ředitel Petr Šatný. Lidé podle něj mají více peněz a dopřávají si nejen více zájezdů ročně, ale i kvalitnější hotely a leteckou dopravu.

Současná vedra nemají vliv na poptávku po zájezdech k moři, projevují se ale jinak. "Současné počasí má samozřejmě vliv, sledujeme výraznější nárůst on-line prodejů. Přisuzuji to tomu, že lidé raději vybírají a nakupují z pohodlí svých domovů či kanceláří a cesty na pobočky v tomto horku spíše omezují," dodal Šatný.

CK Fischer registruje nárůst počtu prodaných zájezdů na srpen meziročně o pětinu. Mezi nejprodávanější destinace v srpnu se řadí turecká riviéra, Mallorca, Burgas a okolí. "I přes zvýšený zájem se dá v těchto destinacích sehnat dovolená na poslední chvíli. Poslední volná místa hlásí i řecké ostrovy Rhodos, Kos a Kréta," řekl mluvčí CK Jan Bezděk.

"V nabídce Čedoku Turecko v této sezóně zaujímá v objemech prodeje již druhé místo za Řeckem," sdělil šéf Čedoku Jan Koláčný. Cestovní kancelář eviduje u leteckých pobytových zájezdů meziroční nárůst prodejů o zhruba třetinu.

"Vypadá to, že (sezona) bude ještě lepší než loňská, a ta byla rekordní. Rozhodnou ale měsíce září a říjen. Mezi nejpopulárnější destinace se letos opět přidalo Turecko," uvedl marketingový ředitel CK Exim tours Stanislav Zíma. 

Podle CK Blue Style se letos více prosazuje obliba hotelů pouze pro dospělé, kam nemají přístup děti. "To je velmi příjemné například pro bezdětné páry nebo pro starší páry, kterým už děti odrostly. Hotely tohoto druhu jsou oblíbené třeba v Tunisku," řekl mluvčí Václav Nekvapil.

Loading...
Vstupte do diskuze (1)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Češi na Vánoce v Česku rezignovali? Rodí se nový hit

27.10.2019 22:10 Aktualizováno Přestože bývají dovolené v zahraničí o Vánocích a na Silvestra dražší než po zbytek roku, zájem o…

Češi ve velkém skupují zájezdy. Odjíždí do zahraničí

13.10.2019 16:40 Až o 50 procent vzrostly některým cestovním kancelářím prodeje zájezdů do zahraničí kolem 28. října…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama