Zájezd na začátek prázdnin? Vyprodáno!

Praha - Kdo chce prožít začátek prázdnin u moře a ještě nemá zakoupený žádný zájezd, má nejspíš smůlu. Podle asociace cestovních kanceláří České republiky je totiž většina z leteckých zájezdů u velkých cestovních kanceláří na první tři týdny prázdnin vyprodaná.

doporučujeme

"Nenaplňují se tak jarní pesimistické scénáře. Naopak. Češi si nechtějí dovolenou u moře odpustit ani v době krize," řekl novinám mluvčí asociace Jan Papež s tím, že k oživení trhu přispívá i dlouhodobě chladné a deštivé počasí v tuzemsku.

Trend odjezdu na dovolenou hned v prvních týdnech léta je navíc podle asociace v České republice dlouhodobý. Podle marketingového ředitele cestovní kanceláře Čedok Tomáše Brejchy je nyní zájem hlavně o letecké pobytové zájezdy k moři do tří a více hvězdičkových hotelů s polopenzí či plnou penzí. To potvrzuje i kancelář Exim Tours, kde jsou červencové termíny do oblíbených destinací také rozebrány.

Témata: cestování
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Některé cestovky věří v lyžování v Itálii, jiné sezonu odpískaly

15.02.2021 18:30 Aktualizováno Některé cestovní kanceláře a agentury ještě věří, že budou tuto zimu moci své klienty vypravit na…

Zpřísnění podmínek pohybu přes Německo je komplikace pro cestovky

15.02.2021 15:24 Zpřísnění podmínek pohybu přes Německo pro cestující z České republiky je komplikací i pro tuzemské…

Cestovky letos prodlužují nejvyšší slevy first minute nabídek

04.02.2021 14:08 Cestovní kanceláře (CK) letos vzhledem k pandemii koronaviru prodlužují podle mluvčí cestovní…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama