MF DNES: Prodejci dovolených začínají nabízet dosud nepostavené hotely

Tuzemští prodejci dovolených začínají Čechům nabízet dosud nepostavené hotely. Snaží se ulovit klienty na virtuální obrázky nedokončených staveb, píše sobotní Mladá fronta Dnes (MfD).

Přidejte svůj názor

doporučujeme

V zahraničí je takový postup podle listu běžný, v ČR tento trend teprve přichází. "Dělají to hlavně v Německu. Lidé si tam na to zvykli. Místní prodejci to zatím nabízejí zřídka, protože mají strach, že to Češi nekoupí," řekl MfD Petr Chylík z internetové agentury Last.cz, která prodává místa na dokončovanou loď Costa Luminosa, která má vyrazit na první plavbu v květnu.

Cestovní kanceláře lidi lákají na virtuální obrázky proto, že si dohadují smlouvy s ubytovnami rok až dva dopředu, kdy se hotel teprve začíná stavět, píše deník. Hoteliér musí budovu po dokončení zaplnit, aby se mu vrátila investice.

"Je zde riziko, že v prvních termínech budou nějaké malé nedodělky, ale hotely a kanceláře právě proto nabízejí na tyto zájezdy až 50procentní slevy za ubytování," uvedl Chylík. Podle něho to může být pro turisty, kteří nejsou nároční, příjemná náhrada. V Česku však lidé takové slevy v cenách zájezdů nevidí, není to běžné, dodala MfD.

Témata: Ekonomika | turistika
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama