Balkan Travel je v konkursu

Liberec - Soudkyně pobočky krajského soudu v Liberci poslala do konkursu cestovní kancelář Balkan Travel. Vyplývá to z údajů uvedených na internetové verzi insolvenčního rejstříku.

Přidejte svůj názor

doporučujeme

Insolvenčním správcem jmenovala soudkyně Vladimíra Kašpara z Liberce. První schůze věřitelů a přezkumné jednání se uskuteční 4. září v budově soudu v Liberci. Věřitelé mají od čtvrtka 30 dnů na to, aby přihlásili své pohledávky. Balkan Travel má několik set věřitelů, především z řad svých klientů. Firma podle vyjádření jejího jednatele dluží 6,25 milionu korun a hodnota majetku cestovní kanceláře se pohybuje kolem 1,5 milionu korun.

Liberecká cestovní kancelář Balkan Travel oznámila konec svého podnikání na začátku června. V insolvenčním řízení je od 12. června.

Cestovní kancelář se dostala do problémů kvůli ekonomické krizi ve světě a sníženému zájmu turistů o její služby. Balkan Travel měl totiž pro letošní sezónu zajištěné klienty jen pro 40 procent míst, která si objednal a částečně zaplatil u leteckých přepravců a ubytovatelů v přímořských letoviscích, hlavně v Bulharsku. „V důsledku celosvětové krize bohužel přestaly běžné kvóty naplněnosti platit a skutečný zájem o zájezdy mimořádně poklesl,“ uvedl již dříve jednatel společnosti Radek Nišev. Situaci se pokusila cestovní kancelář překlenout za pomoci provozního úvěru, u banky ale neuspěla.

Klientům, kteří na zaplacenou dovolenou neodjeli, peníze Balkan Travel vrátí z povinného pojištění cestovní kanceláře proti úpadku. Cestovní kancelář na svých webových stránkách již dříve uvedla, že proti svému úpadku je pojištěna u Europäische Reiseversicherung AG, kterou na českém trhu zastupuje společnost Etics ITP.

CK Balkan Travel je středně velká cestovní kancelář, která měla za loňský rok přibližně 4 000 klientů a specializovala se na zájezdy do Bulharska, Řecka a Maďarska. Jedná se o společnost s ručením omezeným se základním kapitálem 200 tisíc korun. Podle insolvenčního rejstříku ji vlastní Radek Nišev a Nikolay Yanchev Nikolov. Každý z nich má padesátiprocentní podíl.

Od pátku je v insolvenčním řízení další cestovní kancelář se specializací na Bulharsko - Retur. Ta dluží několika věřitelům, podle všeho minimálně jedné bývalé zaměstnankyni, bance i klientům, kteří nemohli odletět na zájezd, přestože složili zálohy.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Německá pobočka cestovky Thomas Cook končí. Co bude s českou CK Neckermann?

21.11.2019 15:49 Německá pobočka zkrachovalé britské cestovní kanceláře Thomas Cook příští týden ukončí svou činnost…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama