Cestovní kancelář Cool Travel je další cestovkou v problémech

Dubaj - Česká cestovní kancelář Cool Travel je po Tomi tour druhá v řadě, která má finanční problémy. V sobotu to sdělil jeden z klientů, že si musel znovu zaplatit pobyt v dubajském hotelu Jumeirah Beach, protože kreditní karta cestovní kanceláře nebyla krytá.

doporučujeme

"Musel jsem si ze svého doplatit pobyt v hotelu," sdělil agentuře Mediafax klient hotelu Jumeirah Beach, který do Spojených arabských emirátů vycestoval s cestovní kanceláří Cool Travel.

Hotely pro Cool Travel v Dubaji zajišťují tři incomingové agentury. Jednou z nich je i agentura Desert Adventures Tourism, která pobyt klienta vyřizovala. "O problému víme, cestovní kancelář nám bohužel nezaplatila a dluží nám přes 16 tisíc dolarů," řekl agentuře Mediafax Radek Strejček, ředitel prodeje Desert Adventures Tourism. Potvrdil, že s cestovní kanceláří Cool Travel mají problémy delší dobu.

"Posílají nám falešné a nekryté kreditní karty a zfalšovaná potvrzení o bankovních převodech," řekl Strejček s tím, že kancelář nedluží jen jim, ale dalším dvěma agenturám. "Dohromady tu dluží něco mezi 60 až 70 tisíci dolary," dodal.

Problém s cestovní kanceláří mělo zatím asi jen pět klientů, incomingové agentury cestovní kanceláři již ale odmítají potvrzovat nové klienty.

"O žádném problému nevím, kolegyně posílala včera do Dubaje kreditní kartu," řekl agentuře Mediafaxu Vlastimil Homola, jednatel cestovní kanceláře Cool Travel. "Žádný klient nám kvůli nezaplaceným hotelům nevolal. Pokud je to opravdu pravda, tak peníze za hotel dostane po příletu zpátky," uzavřel Homola s tím, že jeho cestovní kancelář finanční problémy nemá. Dodal ovšem, že v současné době do Dubaje už žádné klienty neposílá.

Jednatel Homola v sobotu po 12. hodině tvrdil, že peníze za hotel do Dubaje již přišly, a klient tedy nakonec nic platit nemusel. "Peníze do Dubaje již dorazily, mluvil jsem s panem Strejčkem a ten vám to potvrdí," dodal Homola.

Radek Strejček slova Homoly sice potvrdil, ale: "Peníze sice už došly, ale ne celá částka. My jsme se rozhodli, že zbylou částku, která do uhrazení hotelu chybí, uhradíme my, aby klient neměl zkaženou dovolenou, a potom to dořešíme s panem Homolou," ukončil Strejček.

Podle Homoly celá záležitost vznikla kvůli velmi rychlému vybavení klienta do Dubaje a kvůli platbě provizního partnera, který hradil finance ihned, co je obdržel od klienta. Po té teprve mohly být peníze za hotel uhrazeny. „Kvůli opožděné platbě nemohla být v Dubaji uskutečněna platba ihned. Platba byla uskutečněna a stržena z firemní kreditní karty až v sobotu ráno. Díky vstřícnosti našeho partnera v Dubaji nebyla již platba po klientovi požadována,” sdělil agentuře Mediafax Homola. Celá záležitost by tak již podle dostupných informací měla být uzavřena. Homola také tvrdí, že informace od klienta se nezakládá na pravdě a klient žádné poplatky za hotel platit nemusel.

Pokud cestovní kancelář peníze za hotel vrátí, tak má klient stejně právo na odškodnění. "Klient by měl mít po koupi zájezdu všechny služby zaplaceny tak, aby bylo možno realizovat zájezd podle cestovní smlouvy," sdělil agentuře Mediafax Tomio Okamura, mluvčí Asociace českých cestovních kanceláří a agentur (ACČKA), které je Cool Travel členem. "Pokud se tak nestane, tak má klient nárok na kompenzaci," prohlásil Okamura.

Cool Travel je mladá cestovní kancelář, která na poli outgoingu (výjezdové turistiky) působí teprve od loňského roku. Specializuje se právě na Spojené arabské emiráty, Srí Lanku a Maledivy. Pořádá ale také mnoho eurovíkendů. Cool Travel je také velmi malá kancelář, podle Okamury mohla letos prodat necelou stovku zájezdů.

Témata: cestování
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Některé cestovky věří v lyžování v Itálii, jiné sezonu odpískaly

15.02.2021 18:30 Aktualizováno Některé cestovní kanceláře a agentury ještě věří, že budou tuto zimu moci své klienty vypravit na…

Zpřísnění podmínek pohybu přes Německo je komplikace pro cestovky

15.02.2021 15:24 Zpřísnění podmínek pohybu přes Německo pro cestující z České republiky je komplikací i pro tuzemské…

Cestovky letos prodlužují nejvyšší slevy first minute nabídek

04.02.2021 14:08 Cestovní kanceláře (CK) letos vzhledem k pandemii koronaviru prodlužují podle mluvčí cestovní…

Zima nedopadla, v létě už ale Češi do ciziny chtějí. O zájezdy je již nyní…

19.01.2021 09:30 Ke koronavirem zasaženým oblastem podnikání patří také cestovní kanceláře. Probíhající zimní sezóna…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama