Cestovní kancelář Cool Travel vyhlásila úpadek

Praha - Cestovní kancelář Cool Travel v úterý vyhlásila úpadek. Informaci agentuře Mediafax sdělil mluvčí Asociace českých cestovních kanceláří a agentur (ACČKA) Tomio Okamura.

Přidejte svůj názor

doporučujeme

Podle Tomia Okamury má cestovní kancelář Cool Travel v současnosti zahraničí pět klientů na Maledivách a v Řecku a všichni jsou již informováni. „Další tři klienti měli dnes odlétat do Dubaje, byli však již také informováni, že neodletí,“ dodal Okamura.

V současnosti má CK Cool travel prodány zájezdy dalším přibližně 18 klientům. Nároky klientů budou uspokojeny z pojištění proti úpadku a právě v těchto okamžicích je pojišťovna o vyhlášení úpadku informována.

První známky toho, že něco není v pořádku s cestovní kanceláří Cool Travel se objevily již v sobotu. Tehdy jeden ze zákazníků firmy agentuře Mediafax sdělil, že má problémy s nezaplaceným hotelovým pokojem v Dubaji.

Jednatel cestovní kanceláře Cool Travel Vlastimil Homola sice telefony zvedá, ale se k celé situaci odmítl jakkoliv vyjádřit. V sobotu, když ještě komunikoval nicméně agentuře Mediafax sdělil, že jeho cestovní kancelář finanční problémy nemá.

Cestovní kancelář Cool Travel byla velmi malou cestovní kanceláří, která vznikla teprve před 3 lety nejprve jako incomingová cestovní agentura. Teprve v loňském roce se přeorientovala na prodej zájezdů do zahraničí. Vloni CK Cool Travel prodala zájezdy přibližně 500 českým turistům.

Cool travel se specializovala na zájezdy do exotiky, především do Spojených arabských emirátů (Dubaj), dále nabízela pobyty na Maledivách, v Turecku a také eurovíkendy v evropských městech.

V České republice je v současnosti téměř 950 cestovních kanceláří a úpadek CK Cool Travel je letošním čtvrtým krachem cestovní kanceláře. Dosud podle Okamury zkrachovaly cestovní kanceláře Balkan Travel, Retur a Tomi tour.

Loading...
Témata: cestování
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama