Klienti CK Sunny Days přiletěli z Tuniska a Djerby v pondělí v pořádku domů

Brno - Všichni čeští turisté, čekající na návrat z dovolené na tuniském ostrově Djerba, se v pondělí v pořádku vrátili domů. Prvních 129 z 262 klientů cestovní kanceláře Sunny Days přiletělo do Brna brzy ráno, druhá skupina dosedla na tuřanské letiště krátce po deváté hodině.

doporučujeme

Lidé museli kvůli chybě cestovní kanceláře, která nezajistila charterový let, strávit na Djerbě o den a půl navíc. "První část turistů přiletěla letadlem společnosti Sky Europe, druhá letounem společnosti Seagle Air," řekla Mediafaxu pracovnice brněnského letiště. Skupina turistů pak pokračovala dál do Ostravy a v Mošnově dosedla hodinu před polednem.

"Zpět do Česka tak byli dopraveni všichni v Tunisku čekající čeští turisté," konstatoval viceprezident Asociace českých cestovních kanceláří a agentur Tomio Okamura.

Slovenskými letadly, která přepravila české turisty do Brna a Ostravy, předtím zároveň odletěly na dovolenou do Tuniska a na Djerbu asi tři stovky českých dovolenkářů, kteří na své odlety čekali během celého víkendu v Brně a Ostravě. Svého letadla se dočkali místo v pátek večer až v pondělí po půlnoci.

"Teď už je nám hej, ale předchozích čtyřiadvacet hodin bylo snad nejdelších v mém životě," řekl po půlnočním odbavení na letišti Aleš Němec z Brna. Jeho kolega Pavel Podsedník litoval nejvíce spolucestující, kteří přijeli na brněnské letiště až od Šumperka nebo z Kroměříže. "Jsem Brňan, strávil jsem nervózní den čekání vesměs doma, ale lidé, kteří přijeli k odletu přes celou Moravu, si zažili svoje," konstatoval Podsedník.

V nejhorší situaci se během nekonečného čekání na letadlo ocitly rodiny s dětmi. Kolem půlnoci z neděle na pondělí dokonce jeden předškolák vyčerpáním usnul přímo na podlaze uprostřed letištní haly.

Cestující na brněnském letišti shodně označili přístup cestovní kanceláře za neférový a pobuřující. "Vůbec s námi nejednali, nedali nám žádné informace, ty jsme půl dne museli lovit z internetu, rádií nebo televize," prohlásil Němec. "Takové jednání není v pořádku a není ani férové. Chyba se dá pochopit, ale pozdější mlžení a zatloukání nás rozčilovalo až do běla." přiznal Podsedník.

Někteří klienti z Brna se nakonec rozhodli na dovolenou se Sunny Days neodletět a své zájezdy stornovali. Jejich přesný počet odmítla cestovní kancelář sdělit. Zda bude Sunny Days vracet lidem plnou cenu, nebo jen část zaplacené částky, ředitel Sunny Days Kamal Jabeur zatím neví. "Rozhodne o tom pražské vedení centrály," řekl.

Témata: cestování
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Některé cestovky věří v lyžování v Itálii, jiné sezonu odpískaly

15.02.2021 18:30 Aktualizováno Některé cestovní kanceláře a agentury ještě věří, že budou tuto zimu moci své klienty vypravit na…

Zpřísnění podmínek pohybu přes Německo je komplikace pro cestovky

15.02.2021 15:24 Zpřísnění podmínek pohybu přes Německo pro cestující z České republiky je komplikací i pro tuzemské…

Cestovky letos prodlužují nejvyšší slevy first minute nabídek

04.02.2021 14:08 Cestovní kanceláře (CK) letos vzhledem k pandemii koronaviru prodlužují podle mluvčí cestovní…

Zima nedopadla, v létě už ale Češi do ciziny chtějí. O zájezdy je již nyní…

19.01.2021 09:30 Ke koronavirem zasaženým oblastem podnikání patří také cestovní kanceláře. Probíhající zimní sezóna…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama