Leťte hned, ušetříte tisíce

Praha - Až několik tisíc korun lze ušetřit na zahraničním zájezdu, který koupíte těsně před odjezdem. Last Minute zájezdy jsou totiž v průměru a dvacet procent lacinější než ty koupené v dostatečném předstihu, píše v pátečním vydání Mladá fronta Dnes.

Přidejte svůj názor

Ilustrační fotografie
doporučujeme

Zatímco na pojem last minute si Češi už zvykli, tak trochu s obavami pohlížejí na novinku posledních měsíců Buy and fly - kup a leť! U klasického lastminutového zájezdu máte několik dní na přípravu a pořízení nutných věcí na cestu, u Kup a leť musí zájemci jednat mimořádně rychle. Odlet je totiž do několika hodin, cena však až o sedmdesát procent nižší než v katalogu. Někteří odvážvilci si dokonce doma rovnou sbalí zavazadla, odjedou na letiště a až tam na místě se rozhodnou podle aktuální nabídky, na jaké místo a do jaké země poletí.

Vesměs jde o pár nabídek, které se odvíjejí od volného místa v letadle, proto nemají moc šancí početnější party, nebo rodiny s dětmi. Ideálně se tento způsob cestování hodí pro páry nebo individuální turisty, kterých je mezi zájemci nejvíce. Například pobočka Čedoku v prostorách ruzyňského letiště denně prodá desítky zájezdů, které jsou zařazovány v den odletu a lze je zakoupit nejpozději dvě hodiny před odletem.

Tento druh cestování však zatím u českých turistů kteří si netroufají riskovat příliš nezdomácněl, a tak se na nový způsob dovolené jen informují. " Zatím není zájem klientů tak velký. Bude chvíli trvat, než si lidé na tuto možnost zvyknou, " tvrdí Jan Papež z Asociace cestovních kanceláří České republiky.

Loading...
Témata: cestování
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Prodeje zájezdů byly v červenci rekordní, největší zájem je o Řecko a…

04.08.2019 08:50 Cestovní kanceláře registrují za červenec rekordní prodeje tzv. last minute zájezdů. Například…

Tržby Čedoku loni vzrostly, zisk klesl. Vázne příjezdová turistika

24.07.2019 08:30 Tržby cestovní kanceláře Čedok loni meziročně vzrostly o 22 procent na 2,55 miliardy korun. Zisk…

Kolik platí Češi za dovolené? Někteří i miliony

20.07.2019 12:28 Za luxusní dovolenou jsou Češi ochotni průměrně utratit 41.500 korun na osobu. Pokud se na ni…

Jak se liší plná penze a all inclusive? Co značí hvězdy u hotelů? Tohle…

10.07.2019 14:55 Cestovní kanceláře nás každý rok zahltí řadou nabídek na nejluxusnější dovolené a ubytování. Jak se…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama