Leťte hned, ušetříte tisíce

Praha - Až několik tisíc korun lze ušetřit na zahraničním zájezdu, který koupíte těsně před odjezdem. Last Minute zájezdy jsou totiž v průměru a dvacet procent lacinější než ty koupené v dostatečném předstihu, píše v pátečním vydání Mladá fronta Dnes.

Přidejte svůj názor

Ilustrační fotografie

Zatímco na pojem last minute si Češi už zvykli, tak trochu s obavami pohlížejí na novinku posledních měsíců Buy and fly - kup a leť! U klasického lastminutového zájezdu máte několik dní na přípravu a pořízení nutných věcí na cestu, u Kup a leť musí zájemci jednat mimořádně rychle. Odlet je totiž do několika hodin, cena však až o sedmdesát procent nižší než v katalogu. Někteří odvážvilci si dokonce doma rovnou sbalí zavazadla, odjedou na letiště a až tam na místě se rozhodnou podle aktuální nabídky, na jaké místo a do jaké země poletí.

Vesměs jde o pár nabídek, které se odvíjejí od volného místa v letadle, proto nemají moc šancí početnější party, nebo rodiny s dětmi. Ideálně se tento způsob cestování hodí pro páry nebo individuální turisty, kterých je mezi zájemci nejvíce. Například pobočka Čedoku v prostorách ruzyňského letiště denně prodá desítky zájezdů, které jsou zařazovány v den odletu a lze je zakoupit nejpozději dvě hodiny před odletem.

Tento druh cestování však zatím u českých turistů kteří si netroufají riskovat příliš nezdomácněl, a tak se na nový způsob dovolené jen informují. " Zatím není zájem klientů tak velký. Bude chvíli trvat, než si lidé na tuto možnost zvyknou, " tvrdí Jan Papež z Asociace cestovních kanceláří České republiky.

Témata: cestování
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Cestovky čekají rekordní rok. Češi se musí připravit na jednu nepříjemnost

30.12.2018 10:42 Chuť Čechů cestovat bude v příštím roce rekordní, očekávají cestovní kanceláře. Trh se zájezdy by…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama