Klienty CK Holiday Service nepustili do letadla

Praha - Klienty cestovní kanceláře Holiday Service v sobotu při odletu do Turecka nepustili do letadla, neboť cestovka nezpaltila aerolinkám. Uvedl to server tn.cz.

Přidejte svůj názor

Organizátor letu odmítl na palubu letadla pustit 16 klientů této cestovní kanceláře. Ti měli letět na prodloužený víkend do tureckého Istanbulu, místo toho ale zažili nepříjemný šok na ruzyňském letišti.

"Šestnáct klientů cestovní kanceláře Holiday Service mělo odlétat charterovým letem v 16:45 z Prahy. Několik klientů již přitom bylo odbaveno a stálo u vchodu do letadla. Odtud však byli však byli vráceni zpět do letištní haly," uvedl mluvčí Asociace českých cestovních kanceláří a agentur Tomio Okamura.

Jiná cestovní kancelář, která měla v letadle také rezervovaná místa a pro kterou také CK Holiday service let zprostřekovala, musela u tureckého organizátora letu zaplatit let za svoje klienty ještě jednou přímo. "CK Holiday service totiž tureckému organizátorovi peníze nepřeposlala," dodal Okamura.

Jak zjistila agentura Mediafax, šlo o 45 klientů CK West Holiday. Ti měli v ranních hodninách odletět do evropské části Istambulu. Místo toho odletěli v odpoledních hodinách do asijské části města. "Jsem ráda, že moji klienti vůbec odletěli. Na CK Holiday service určitě podám trestní oznámení," sdělila agentuře Mediafax jednatelka CK West Holiday Vendula Košatová

Majitel CK Holiday Service Gurhan Murat Sumer měl podle Okamury určité problémy s podnikáním v cestovním ruchu již v minulosti. "Na další cestovní kancelář jménem CK Suntimes tours, kde je také společníkem a s kterou již vloni neodletěli klienti na zaplacené zájezdy do Turecka, bylo letos vyhlášeno insolvenční řízení," upozornil šéf asociace.

V České republice je v současnosti přibližně 950 cestovních kanceláří a případný úpadek CK Holiday service by byl letošním šestým krachem cestovní kanceláře. Dosud letos zbankrotovaly Balkan Travel, Retur, Tomi tour, Relax max tours a Cool Travel.

Témata: cestování
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Kam utéct před zimou? Cestovky nabízejí nové destinace, exotika zdražila

21.10.2018 12:52 Mezi novinkami cestovních kanceláří na zimní sezonu exotických zájezdů patří letos mj. Katar,…

Není léto? Nevadí. Češi stále více vyrážejí na podzimní dovolené

14.10.2018 13:50 Stále více Čechů vyráží na dovolenou na podzim. Podle portálu dovolena.cz je letos poptávka o…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama