Mezi first minute zájezdy vede Turecko

Praha - Nejoblíbenější destinací českých turistů na first minute je letos zatím Turecko, dokazují to stovky prodaných zájezdů za únor, u nichž Češi získali lepší cenu díky včasnému nákupu. V úterý o tom informovala cestovní kancelář TopFly.cz, která se na tureckou riviéru specializuje.

Přidejte svůj názor

ilustrační fotografie

Češi tak nečekají až na poslední chvíli, kdy budou zájezdy přebrané, tedy kdy nebude před létem takový výběr, a plánují svoji dovolenou nyní za stejně výhodných cenových podmínek, jako nabízí last minute.

TopFly.cz potvrzuje nebývalý zájem o first minute zájezdy s možností výletu v ceně do Antalya – Pamukkale, s možností all inclusive, nebo do Istanbulu (Ataturk).

"Mezi zájezdy do Turecka aktuálně vedou buď víkendové zájezdy, které se prodávají už nyní i na last minute, ale především pobytovo-poznávací zájezdy s možností all inclusive už na first minute," prohlásil Ján Fignár, Destination Manager společnosti TopFly.cz.

V přehledu oblíbených zájezdů tak podle něj pro letošní rok zatím vede Turecko (turecká riviéra), následováno Kanárskými ostrovy, dále pak řeckými ostrovy, Itálií, Rakouskem, Egyptem, Bulharskem a dalšími destinacemi.

Poznávací zájezdy a dovolené jsou podle Fignára pro Turecko přizpůsobeny rodinnému cestování a užívání volného času. Začíná to cenou zájezdu pro děti (až poloviční cena proti dospělým), výběrem hotelů na evropské úrovni blízko pláží, ale i výběrem poznávacích zájezdů.

"Pokud zvolíte turisticky oblíbenou oblast Pamukkale (u TopFly.cz dokonce v ceně zájezdu), můžete s dětmi v jihozápadním Turecku s travertinovými terasami, ale i možností koupání v tamních horkých pramenech v travertinových jezírcích nebo lázních (např. Kleopatřiny lázně) a také stavebními památkami. Nad travertinovým svahem jsou např. zříceniny starého římského města Hieralipole s velkým amfiteátrem a také nekropolí. Samotné travertinové terasy jsou stále ´živé´, horké prameny vyvěrají nahoře na svahu a stékají do údolí. Chladnoucí voda způsobuje, že se zde stráží zejména uhličitan vápenatý a usazuje se, čímž se mění na travertin," přiblížil turecká lákadla Fignár.

Zájezdy na first minute jsou v prodeji už od ledna. "Obecně platí čím dříve je zájezd zakoupen, tím vyšší je sleva, s tím, že se na osobu dá ušetřit i osm tisíc korun. Pokud je například zájezd zakoupen do půlky března, je možná úspora podle typu hotelu až šest tisíc korun na osobu, než když je objednán později. Rozhoduje samozřejmě i datum odletu, květnová dovolená vyjde rodinu až o 18 tisíc korun méně než v červnu. Jelikož jsou přes léto destinace poměrně vyhřáté sluníčkem, je dřívější odlet na dovolenou na first minute, např. na tureckou riviéru, spíše výhodou," dodal Fignár.

Témata: zájezdy
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama