Zájezdy: Konec vylhaných cen

Praha - Cestovní ruch v tuzemsku zažívá od tohoto týdne malou revoluci: začal totiž platit nová zákon o cenách, který cestovkám přikazuje zveřejňovat nejen ceny bez poplatků, ale i konečné a sečtené ceny, kolik lidé za dovolenou skutečně zaplatí. V sobotním vydání o tom informuje Mladá fronta Dnes.

Přidejte svůj názor

Ilustrační fotografie

"Týká se to všech typů zájezdů," říká Tomio Okamura z Asociace českých cestovních kanceláří a agentur. Dlouhý boj o konečnou cenu mezi státem a cestovkami dopadl dobře hlavně pro zákazníky. Základní cena a poplatky mohou být uvedeny zvlášť, ale nesmí být větším písmem než konečná cena. U prodejů zájezdů na poslední chvíli může být zobrazena jen konečná cena. Cena nemusí obsahovat víza a cestovní pojištění.

Změna zatím není poznat v katalozích tištěných na nadcházející sezonu. Stát nebude pokutovat ty cestovky, které je vytiskly před 18 listopadem. Na internetu však cestovky už musí uvádět i konečnou cenu. Většina to zatím ignoruje, čekají na přesné vyjasnění pravidel. Stát je může pokutovat až milionem korun.

Témata: cestování
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Cestovky čekají rekordní rok. Češi se musí připravit na jednu nepříjemnost

30.12.2018 10:42 Chuť Čechů cestovat bude v příštím roce rekordní, očekávají cestovní kanceláře. Trh se zájezdy by…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama