Další cestovka v úpadku. Lidé se do Řecka nepodívají

Praha - Liberecká pobočka Krajského soudu v Ústí nad Labem poslala v úterý do úpadku cestovní kancelář Asteri Tour. Agentura Mediafax to zjistila z internetové verze insolvenčního rejstříku

Přidejte svůj názor

Ilustrační fotografie

Firma oficiálně ukončila činnost v polovině dubna, a to po podání insolvenčního návrhu bývalým zaměstnancem společnosti. Asteri Tour mu má dlužit přes 1,5 milionu korun včetně úroků z úvěru a smluvní pokuty.

Z vyjádření společnosti pro soud vyplývá, že cestovní kancelář má dalších šest věřitelů, dlužná je mimo jiné firmám Telefónica C.R., MAX Mobil, A.S.A. Liberec či ČEZ Prodej.

Na zálohách od klientů, jak firma dále píše, vybrala 552,3 tisíce korun.

Insolvenčním správcem se stala liberecká společnost Konkursní. Přezkumné jednání a schůze věřitelů se uskuteční 7. září

Cestovní kancelář Asteri Tour byla na trhu velmi krátce, a to od 9. června 2011. Specializovala se na zájezdy do Řecka. Letos CK prodala zájezdy na léto přibližně 200 českým klientům.

CK Asteri Tour je pojištěna pro případ insolvence u Evropské cestovní pojišťovny, ta však také figuruje mezi věřiteli. V České republice v současné době působí 1054 cestovních kanceláří, které v roce 2011 na tuzemském trhu prodaly 2,088 milionu zájezdů.

Vzhledem k tomu, že soud prohlásil úpadek cestovní kanceláře, pojišťovna může vyplatit zaplacené zálohy na zájezdy. Otázkou však je, zda má cestovní kancelář sjednaný dostatečný limit pojistného plnění. Pokud ne, klienti by mohli dopadnout jako zákazníci zkrachovalé I. Parkam Holidays. Ti totiž dostali jen 60 procent ceny neuskutečněných zájezdů.

 

Témata: cestování
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Cestovky čekají rekordní rok. Češi se musí připravit na jednu nepříjemnost

30.12.2018 10:42 Chuť Čechů cestovat bude v příštím roce rekordní, očekávají cestovní kanceláře. Trh se zájezdy by…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama