Zkrachovala už pátá cestovní kancelář - BG Travel

Praha - Cestovní kancelář Marcela Pavelková BG Travel vyhlásila úpadek. Firma o tom informovala ve čtvrtek na svých webových stránkách.

Přidejte svůj názor 1 komentář

doporučujeme

"S velkou lítostí Vám oznamujeme, že ke dni 5. 7. 2012 byla nucena, na základě nastalé ekonomické situace z nekorektního jednání bulharských obchodních partnerů, které bude předmětem soudních sporů, vyhlásit cestovní kancelář Marcela Pavelková BG Travel úpadek," uvedla cestovní kancelář na svých webových stránkách.

Cestovní kancelář je pojištěna u Generali pojišťovny.

Ta poskytne klientům cestovní kanceláře Marcela Pavelková BG Travel pojistné plnění tehdy, pokud jim kancelář neposkytla dopravu z místa pobytu v zahraničí do České republiky (je-li tato doprava součástí zájezdu), dále v případech, že jim Marcela Pavelková BG Travel nevrátila zaplacenou zálohu nebo cenu zájezdu v případě, že se zájezd neuskutečnil. Na pojistné plnění mají klienti národ i tehdy, pokud jim Marcela Pavelková BG Travel nevrátila rozdíl mezi zaplacenou cenou zájezdu a cenou částečně poskytnutého zájezdu v případě, že se zájezd uskutečnil pouze zčásti.

"Pojistné plnění naše pojišťovna vyplatí v oprávněné výši na základě oznámení o škodní události," upozornila klienty cestovní kanceláře pojišťovna Generali.

"Pro usnadnění vyřízení vzniklé škody jsme na internetových stránkách www.generali.cz uveřejnili škodní protokol, který stačí vyplnit a odeslat na adresu asistenční služby Europ Assistance, s.r.o, Na Pankráci 127, 140 00 Praha 4, která zajišťuje veškerou administrativu spojenou s likvidací pojistné události," řekl pro agenturu Mediafax mluvčí Generali Jiří Cívka.

Ke škodnímu protokolu je podle něj potřeba přiložit originály či ověřené kopie cestovní smlouvy uzavřené s cestovní kanceláří, doklady o uhrazení zálohy a plné ceny zájezdu (příjmový doklad CK nebo jiný doklad o úhradě), dále dokument o uhrazení případných dodatečných výdajů spojených s pojistnou událostí, za něž klient požaduje plnění (výdaje na nezbytné náhradní ubytování a stravování v zahraničí, výdaje na zpáteční cestu do ČR) a doklady o uhrazení případných dodatečných výdajů spojených s pojistnou událostí, za něž zákazník požaduje plnění (výdaje na nezbytné náhradní ubytování a stravování v zahraničí, výdaje na zpáteční cestu do ČR).

 

"Podle našich informací je nyní v zahraničí zhruba 260 až 270 klientů cestovní kanceláře Marcela Pavelková BG Travel. Čísla se trochu liší, cestovní kancelář je totiž neuvedla přesně," uvedl pro agenturu Mediafax mluvčí Asociace cestovních kanceláří ČR (ACK ČR) Jan Papež.

V následujících třech až čtyřech týdnech mělo podle něj odcestovat několik stovek lidí. "Jaké je přesné číslo klientů, kteří zaplatili zálohy, budeme vědět až teprve tehdy, kdy pojišťovna Generali udělá v té cestovní kanceláři audit," dodal Papež.

"Ve spolupráci s asistenční službou jsme zahájili všechny potřebné kroky, abychom pomohli klientům cestovní kanceláře, kteří uvízli v zahraničí. Další podrobnosti včetně termínů jednotlivých odletů budou pravděpodobně známy v nejbližších hodinách," řekl generální ředitel a člen představenstva pojišťovny Generali Štefan Tillinger.

"Klienti cestovní kanceláře, kteří na zaplacenou dovolenou neodcestovali, mohou vznést písemný nárok na pojistné plnění u naší asistenční služby a doložit potřebné doklady nejpozději do šesti měsíců od vzniku pojistné události. Podrobné informace jsou k dispozici na www.generali.cz," upozornil Tillinger.

"Podle prvních informací z cestovní kanceláře se v současné době nachází až 291 klientů v Bulharsku," dodal.

Letos jde už o pátou cestovní kancelář, která vyhlásila úpadek. Před ní se do finančních potíží dostaly CK Asteri tour, CK Redgreentours, CK Filip a Globaltour.

V České republice nyní působí podle seznamů pojišťoven 1035 cestovních kanceláří, které v loňském roce na našem trhu prodaly 2,088 mil. zájezdů.

Loading...
Témata: cestovní ruch | bankrot
Vstupte do diskuze (1)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama