Klienty zkrachovalého Globaltouru vyhnali v Turecku z hotelu

Praha - Klienti cestovky Globaltour, která vyhlásila ve středu úpadek, jsou v Turecku v pořádných nesnázích, vedení hotelu je totiž po poledni nemilosrdně vyhodilo z pokojů, protože je prý nemají zaplacené. Informoval o tom ve čtvrtek server TN.cz.

Přidejte svůj názor

Ilustrační fotografie
doporučujeme

Její klienti museli podle serveru do čtvrtečního poledne vyklidit pokoje. Pokud chtěli v hotelu zůstat, museli zaplatit. Cena je 300 eur (asi 7500 korun) za jeden dvoulůžkový pokoj, což je pro české turisty neúnosné.

"Právě teď nás vyhodili z pokojů. Manažer hotelu přišel a řekl, že máme okamžitě vyklidit pokoje. Nejpozději do deseti minut," popsala serveru tn.cz krátce před 13. hodinou Ivana Maturová, jedna z účastnic zájezdu.
Aby lidé neskončili na ulici, snaží si účastníci zájezdu vzájemně pomoct. "Děláme mezi sebou sbírku, abychom měli kde být. Máme nějaké české peníze, něco na kartě, ale nevíme, jestli to bude stačit," popisuje zoufalou situaci českých turistů Maturová.

"Manažer hotelu nám doslova řekl, buď zaplaťte, nebo zmizte. Chová se vůči nám strašně arogantně. Vůbec ho nezajímá, že tu jsou i rodiny s malými dětmi. Některé rodiny na pokoje prostě nemají," svěřila se serveru Maturová.

Na místo jede český konzul. "Pojišťovny to sice řeší, ale vedení hotelu řeklo, že je to nezajímá, že chtějí peníze," řekla Maturová.

Další ranou pro ně bylo zjištění, že s nimi přestal komunikovat delegát, kterému prý byla vypovězena smlouva. "Poslali za něj náhradu. Slečna nám řekla, že buď zaplatíme, nebo musíme vyklidit hotel,“ stěžuje si jedna z účastnic zájezdu Ivana Maturová.

Turisté vůbec nevědí, co s nimi bude. Letadlo jim odlétá až v neděli. "Navíc vůbec není jisté, jestli se na letiště dostaneme. Náš hotel je od něj vzdálený 35 kilometrů a nemáme se tam jak dostat, autobus nám už cestovka asi nezařídí,“ říká Maturová.

Nejvíce si ale účastníci zájezdu stěžují na to, že s nimi nikdo nekomunikuje.

Loading...
Témata: cestovní ruch | bankrot
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama