O klienty zkrachovalé cestovní kanceláře Global Tour je v Turecku postaráno

Praha, Belek - Klienti zkrachovalé cestovní kanceláře mají zaplacený hotel do konce pobytu. Do České republiky odletí v neděli se společností Sky Airlines, sdělil ve čtvrtek agentuře Mediafax český konzul v Turecku Viktor Michalík.

Přidejte svůj názor

doporučujeme

"Hotel je zaplacený až do konce pobytu klientů cestovní kanceláře Global Tour. Pobyt je all inclusive, takže klienti mají co jíst a pít. Mají také zajištěnou přepravu zpět do Česka u společnosti SkyAirlines," řekl Michalík.

Český konzul momentálně jedná přímo v hotelu o kompenzaci nákladů pro klienty cestovní kanceláře s tureckou pojišťovnou. Ta je partnerem České podnikatelské pojišťovny, u níž byla pojištěna zkrachovalá cestovní kancelář.

Global Tour vyhlásil úpadek ve středu. Měl přitom 186 klientů v tureckém letovisku Belek, odkud se měli vrátit v neděli.

Vedení hotelu Dyadom, kde byli čeští turisté ubytovaní, vyhrožovalo turistům, že budou muset do čtvrtečního poledne své pokoje opustit, protože jejich pokoje nejsou zaplaceny. Turisté se báli, co s nimi dál bude a zda se vůbec ze země dostanou.

Další klienti zkrachovalé cestovní kanceláře již na dovolenou neodletí. Jedná se zhruba o 50 klientů, kteří plánovali odletět do Antalye na pobytový zájezd tuto neděli, a o další odhadované dvě stovky Čechů v nadcházejících termínech.

Letos už zkrachovalo pět cestovek, která se dostaly do finančních problémů – vedle Global Tour to jsou CK Asteri tour, CK Redgreentours, CK Filip a BG Travel. Ve všech případech se úpadky týkaly malých cestovních kanceláří.

Ve srovnání s celkovým počtem cestovních kanceláří aktuálně působících na českém trhu se jedná pouze o necelé jedno procento krachujících subjektů.

Loading...
Témata: cestovní ruch | bankrot
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Německá pobočka cestovky Thomas Cook končí. Co bude s českou CK Neckermann?

21.11.2019 15:49 Německá pobočka zkrachovalé britské cestovní kanceláře Thomas Cook příští týden ukončí svou činnost…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama