Všichni klienti zkrachovalé cestovní kanceláře BG Travel se vrátí do ČR během pátku

Burgas, Praha - Celkem 179 klientů zkrachovalé liberecké cestovní kanceláře Marcela Pavelková BG Travel, která ve čtvrtek vyhlásila úpadek, se do České republiky už vrátilo, dalších 115 dorazí během pátku. Agenturu Mediafax o tom informoval mluvčí pojišťovny Generali Jiří Cívka.

Přidejte svůj názor

doporučujeme

Úpadek cestovní kanceláře BG Travel zastihl v Bulharsku 294 českých turistů.

"V noci na dnešek zajistila pojišťovna Generali ve spolupráci s asistenční službou návrat 179 českých turistů, kteří uvízli v zahraničí. Celkem 51 se vrátilo letecky přes Bratislavu, kde pro ně byl připraven autobus, který je dopravil do Prahy. Dalších 128 českých turistů se vrátilo ranním leteckým speciálem přímo do Prahy," uvedl Cívka.

Dalších 115 českých turistů se podle něj vrátí zpět do vlasti během pátku. "Deset z nich je podle něj již na cestě do Prahy. Do letadla již nastoupila i třetí dnešní skupina 39 českých turistů, která by měla přistát v Brně pět minut před jedenáctou. Tam pro ně bude připraven autobus, který je odveze do Prahy. V 16.20 je v Ostravě očekáván přílet dalších 42 českých turistů, pro ně je následně připraveno autobusové spojení do Prahy. Přílet posledních 24 českých turistů je předpokládán ve 22 hodin na ruzyňské letiště," řekl dále Cívka.

V případě úpadku cestovní kanceláře BG Travel zajišťovala pojišťovna Generali ve spolupráci s asistenční službou také návrat pro českou turistku, která vůbec nefigurovala na seznamech cestovní kanceláře. "V jednom případě jsme zjišťovali možnost dodávky inzulínu, kterou díky dnešním odletům nebude nutné využít," upozornil mluvčí Generali.

O pojistné plnění mohou podle Cívky požádat všichni klienti, kterým nebyly poskytnuty předem uhrazené služby v rámci zakoupeného zájezdu, a to nejpozději do šesti měsíců. Poté budou sečteny všechny oprávněné nároky. Pokud měli klienti CK sjednané cestovní pojištění Generali včetně připojištění neuskutečnění zájezdu, převezme Generali veškerou agendu spojenou s úpadkem cestovní kanceláře a klienti mohou mít peníze na svých účtech během 14 dnů. Další možností je přihlášení nároku do insolvenčního řízení cestovní kanceláře.

Letos jde už o pátou cestovní kancelář, která vyhlásila úpadek. Před ní se do finančních potíží dostaly CK Asteri tour, CK Redgreentours, CK Filip a Globaltour.

V České republice nyní působí podle seznamů pojišťoven 1035 cestovních kanceláří, které v loňském roce na našem trhu prodaly 2,088 milionu zájezdů.

Loading...
Témata: cestovní ruch | bankrot
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Češi ve velkém skupují zájezdy. Odjíždí do zahraničí

13.10.2019 16:40 Až o 50 procent vzrostly některým cestovním kancelářím prodeje zájezdů do zahraničí kolem 28. října…

Španělsko těžce doplatí na krach Thomas Cook, zavře se 500 hotelů

01.10.2019 07:34 Ve Španělsku bude kvůli krachu cestovní kanceláře Thomas Cook muset okamžitě zavřít na 500 hotelů.…

CK Neckermann jde ke dnu? V cizině má 800 klientů, ruší zájezdy

27.09.2019 16:20 Aktualizováno Česká pobočka cestovní kanceláře Neckermann, která je součástí zkrachovalé britské skupiny Thomas…

Další oběť krachu Thomas Cook. Rakouskou divizi zřejmě čeká likvidace

26.09.2019 12:16 Aktualizováno Rakouskou součást zkrachovalé britské cestovní kanceláře Thomas Cook pravděpodobně nebude možné…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama