Všichni klienti zkrachovalé cestovní kanceláře BG Travel se vrátí do ČR během pátku

Burgas, Praha - Celkem 179 klientů zkrachovalé liberecké cestovní kanceláře Marcela Pavelková BG Travel, která ve čtvrtek vyhlásila úpadek, se do České republiky už vrátilo, dalších 115 dorazí během pátku. Agenturu Mediafax o tom informoval mluvčí pojišťovny Generali Jiří Cívka.

Přidejte svůj názor

Úpadek cestovní kanceláře BG Travel zastihl v Bulharsku 294 českých turistů.

"V noci na dnešek zajistila pojišťovna Generali ve spolupráci s asistenční službou návrat 179 českých turistů, kteří uvízli v zahraničí. Celkem 51 se vrátilo letecky přes Bratislavu, kde pro ně byl připraven autobus, který je dopravil do Prahy. Dalších 128 českých turistů se vrátilo ranním leteckým speciálem přímo do Prahy," uvedl Cívka.

Dalších 115 českých turistů se podle něj vrátí zpět do vlasti během pátku. "Deset z nich je podle něj již na cestě do Prahy. Do letadla již nastoupila i třetí dnešní skupina 39 českých turistů, která by měla přistát v Brně pět minut před jedenáctou. Tam pro ně bude připraven autobus, který je odveze do Prahy. V 16.20 je v Ostravě očekáván přílet dalších 42 českých turistů, pro ně je následně připraveno autobusové spojení do Prahy. Přílet posledních 24 českých turistů je předpokládán ve 22 hodin na ruzyňské letiště," řekl dále Cívka.

V případě úpadku cestovní kanceláře BG Travel zajišťovala pojišťovna Generali ve spolupráci s asistenční službou také návrat pro českou turistku, která vůbec nefigurovala na seznamech cestovní kanceláře. "V jednom případě jsme zjišťovali možnost dodávky inzulínu, kterou díky dnešním odletům nebude nutné využít," upozornil mluvčí Generali.

O pojistné plnění mohou podle Cívky požádat všichni klienti, kterým nebyly poskytnuty předem uhrazené služby v rámci zakoupeného zájezdu, a to nejpozději do šesti měsíců. Poté budou sečteny všechny oprávněné nároky. Pokud měli klienti CK sjednané cestovní pojištění Generali včetně připojištění neuskutečnění zájezdu, převezme Generali veškerou agendu spojenou s úpadkem cestovní kanceláře a klienti mohou mít peníze na svých účtech během 14 dnů. Další možností je přihlášení nároku do insolvenčního řízení cestovní kanceláře.

Letos jde už o pátou cestovní kancelář, která vyhlásila úpadek. Před ní se do finančních potíží dostaly CK Asteri tour, CK Redgreentours, CK Filip a Globaltour.

V České republice nyní působí podle seznamů pojišťoven 1035 cestovních kanceláří, které v loňském roce na našem trhu prodaly 2,088 milionu zájezdů.

Témata: cestovní ruch | bankrot
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Cestovky čekají rekordní rok. Češi se musí připravit na jednu nepříjemnost

30.12.2018 10:42 Chuť Čechů cestovat bude v příštím roce rekordní, očekávají cestovní kanceláře. Trh se zájezdy by…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama