Dnes se vrátí všichni klienti zkrachovalé CK BG Travel

Praha - Úpadek cestovní kanceláře BG Travel zastihl v Bulharsku 294 českých turistů. V noci na dnešek zajistila pojišťovna Generali ve spolupráci s asistenční službou návrat 179 českých turistů, kteří uvízli v zahraničí. 51 se vrátilo letecky přes Bratislavu, kde pro ně byl připraven autobus, který je dopravil do Prahy. 128 českých turistů se vrátilo ranním leteckým speciálem přímo do Prahy.

Přidejte svůj názor

371
doporučujeme

Dalších 115 českých turistů se vrátí zpět do vlasti během dneška. 10 z nich je již na cestě do Prahy, očekávaný přílet je v 10 hodin a 10 minut. Do letadla již nastoupila i třetí dnešní skupina 39 českých turistů, která by měla přistát v Brně 5 minut před jedenáctou, kde pro ně bude připraven autobus, který je odveze do Prahy. V 16:20 je v Ostravě očekáván přílet dalších 42 českých turistů, pro které je následně připraveno autobusové spojení do Prahy. Přílet posledních 24 českých turistů je předpokládán ve 22 hodin na ruzyňské letiště.

V případě úpadku cestovní kanceláře BG Travel zajišťovala pojišťovna Generali ve spolupráci s asistenční službou také návrat pro českou turistku, která vůbec nefigurovala na seznamech cestovní kanceláře. V jednom případě jsme zjišťovali možnost dodávky inzulínu, kterou díky dnešním odletům nebude nutné využít.

O pojistné plnění mohou požádat všichni klienti, kterým nebyly poskytnuty předem uhrazené služby v rámci zakoupeného zájezdu a to nejpozději do šesti měsíců. Poté budou sečteny všechny oprávněné nároky. Pokud měli klienti CK sjednané cestovní pojištění Generali včetně připojištění neuskutečnění zájezdu, převezme Generali veškerou agendu spojenou s úpadkem cestovní kanceláře a klienti mohou mít peníze na svých účtech během 14 dnů. Další možností je přihlášení nároku do insolvenčního řízení cestovní kanceláře

Loading...
Témata: generali group
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Češi na Vánoce v Česku rezignovali? Rodí se nový hit

27.10.2019 22:10 Aktualizováno Přestože bývají dovolené v zahraničí o Vánocích a na Silvestra dražší než po zbytek roku, zájem o…

Češi ve velkém skupují zájezdy. Odjíždí do zahraničí

13.10.2019 16:40 Až o 50 procent vzrostly některým cestovním kancelářím prodeje zájezdů do zahraničí kolem 28. října…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama