První klienti zkrachovalého Globaltouru dorazili do Česka

Praha - První klienti zkrachovalé cestovní kanceláře Globaltour, která vyhlásila ve středu úpadek, dorazili v sobotu kolem poledne na pražské ruzyňské letiště. Agenturu Mediafax o tom informoval ředitel úseku neživotního pojištění ČPP Václav Hönig.

371
doporučujeme

"Ve spolupráci s asistenční službou jsme dopravili domů prvních zhruba 30 klientů zkrachovalé cestovní kanceláře Globaltour," uvedl Hönig.

"Informaci o tom, že jsme připraveni je ihned po příletu vybavit vším nutným k uplatnění oprávněných nároků, obdrželi klienti ještě na palubě letadla. Stejně budeme postupovat i u příletů ostatních zbývajících klientů," dodal Hönig.

Šlo o čtvrtou cestovní kancelář, která letos vyhlásila úpadek. Před ní se do finančních potíží dostaly CK Asteri tour, CK Redgreentours, CK Filip. Ve čtvrtek se pak stala pátou letošní cestovkou, která vyhlásila úpadek, liberecká Marcela Pavelková BG Travel.

V České republice nyní působí podle seznamů pojišťoven 1035 cestovních kanceláří, které v loňském roce na našem trhu prodaly 2,088 milionu zájezdů.

Témata: cestovní ruch | bankrot
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Některé cestovky věří v lyžování v Itálii, jiné sezonu odpískaly

15.02.2021 18:30 Aktualizováno Některé cestovní kanceláře a agentury ještě věří, že budou tuto zimu moci své klienty vypravit na…

Zpřísnění podmínek pohybu přes Německo je komplikace pro cestovky

15.02.2021 15:24 Zpřísnění podmínek pohybu přes Německo pro cestující z České republiky je komplikací i pro tuzemské…

Cestovky letos prodlužují nejvyšší slevy first minute nabídek

04.02.2021 14:08 Cestovní kanceláře (CK) letos vzhledem k pandemii koronaviru prodlužují podle mluvčí cestovní…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama