První klienti zkrachovalého Globaltouru dorazili do Česka

Praha - První klienti zkrachovalé cestovní kanceláře Globaltour, která vyhlásila ve středu úpadek, dorazili v sobotu kolem poledne na pražské ruzyňské letiště. Agenturu Mediafax o tom informoval ředitel úseku neživotního pojištění ČPP Václav Hönig.

Přidejte svůj názor

371
doporučujeme

"Ve spolupráci s asistenční službou jsme dopravili domů prvních zhruba 30 klientů zkrachovalé cestovní kanceláře Globaltour," uvedl Hönig.

"Informaci o tom, že jsme připraveni je ihned po příletu vybavit vším nutným k uplatnění oprávněných nároků, obdrželi klienti ještě na palubě letadla. Stejně budeme postupovat i u příletů ostatních zbývajících klientů," dodal Hönig.

Šlo o čtvrtou cestovní kancelář, která letos vyhlásila úpadek. Před ní se do finančních potíží dostaly CK Asteri tour, CK Redgreentours, CK Filip. Ve čtvrtek se pak stala pátou letošní cestovkou, která vyhlásila úpadek, liberecká Marcela Pavelková BG Travel.

V České republice nyní působí podle seznamů pojišťoven 1035 cestovních kanceláří, které v loňském roce na našem trhu prodaly 2,088 milionu zájezdů.

Loading...
Témata: cestovní ruch | bankrot
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Češi na Vánoce v Česku rezignovali? Rodí se nový hit

27.10.2019 22:10 Aktualizováno Přestože bývají dovolené v zahraničí o Vánocích a na Silvestra dražší než po zbytek roku, zájem o…

Češi ve velkém skupují zájezdy. Odjíždí do zahraničí

13.10.2019 16:40 Až o 50 procent vzrostly některým cestovním kancelářím prodeje zájezdů do zahraničí kolem 28. října…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama