Všichni klienti zkrachovalého Globaltouru se už vrátili do Česka

Praha - Dalších 151 klientů zkrachovalé cestovní kanceláře Globaltour, která vyhlásila ve středu úpadek, dorazilo v neděli ráno na pražské ruzyňské letiště. Agenturu Mediafax o tom informoval ředitel úseku neživotního pojištění ČPP Václav Hönig.

Přidejte svůj názor

371
doporučujeme

V neděli krátce po osmé hodině ranní na pražském letišti Ruzyně přistálo letadlo, které dopravilo zpět do České republiky skupinu 151 turistů cestovní kanceláře Globaltour.

"Jsme velmi rádi, že se nám ve spolupráci s naší asistenční službou podařilo dopravit klienty domů," uvedl Hönig.

Zástupci České podnikatelské pojišťovny podle Höniga očekávali klienty na letišti, aby jim ihned po příletu poskytli nezbytné informace a vybavili je potřebnými tiskopisy.

"I přes ranní mlhu, která nás trošku znepokojila, vše proběhlo v úplném pořádku a věřím, že naše přítomnost byla pro klienty povzbuzením, a dobrou zprávou o tom, že jsme připraveni vyřídit jejich oprávněné nároky co nejdříve," dodal Hönig.

"Všichni klienti cestovní kanceláře Globaltour už jsou tak zpět v České republice, tato kancelář už nemá v zahraničí v současné době žádného zákazníka," reagoval na dotaz agentury Mediafax mluvčí Asociace cestovních kanceláří ČR Jan Papež.

Už v sobotu totiž přicestovalo zpět do České republiky zhruba 30 klientů zkrachovalé cestovní kanceláře Globaltour.

V případě cestovní kanceláře Globaltour šlo o čtvrtou cestovní kancelář, která letos vyhlásila úpadek. Před ní se do finančních potíží dostaly CK Asteri tour, CK Redgreentours, CK Filip. Ve čtvrtek se pak stala pátou letošní cestovkou, která vyhlásila úpadek, liberecká Marcela Pavelková BG Travel, v sobotu ji pak následovala boskovická Majestic Travel.

V České republice nyní působí podle seznamů pojišťoven 1035 cestovních kanceláří, které v loňském roce na našem trhu prodaly 2,088 milionu zájezdů.

Témata: cestovní ruch | bankrot
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama