Do Česka se vrátili klienti CK Majestic Travel, cestu zaplatil delegát

Brno - Klienti boskovické cestovní kanceláře Majestic Travel se v neděli ráno vrátili z Chorvatska zpět do republiky. Agentuře Mediafax to potvrdil Antonín Němec, spolumajitel přepravní firmy Auto-Němec.

Přidejte svůj názor

Ilustrační fotografie
doporučujeme

"Převezli jsme zpět zhruba tři desítky klientů, někteří už včera k večeru odjeli osobními auty," uvedl Němec. Jak doplnil, cestu do republiky mu neplatila cestovní kancelář, ale delegát. Pro Majestic Travel by podle jeho slov už nejel, protože mu prý má dlužit už za loňskou sezonu tři čtvrtě milionu korun.

"Ale klienti se zdáli být spokojeni, svoji dovolenou si užili. Až na ten humbuk s cestovkou," dodal Němec.

Po příjezdu do Chorvatska minulý týden v sobotu měla potíže skupina 40 Čechů, která tam jela na dovolenou právě s cestovní kanceláří Majestic Travel z Boskovic. Když přijel autobus do letoviska, řidiči jim kvůli sporu s CK nechtěli vydat zavazadla.

CK Majestic Travel dostala koncesi, aniž by měla pojištění proti úpadku, zároveň firma prodává zájezdy. Na majitelku cestovní kanceláře Zuzanu Pálovou se tak už začínají snášet žaloby. Zažalovala ji Generali Pojišťovna, oznámení zvažuje i ministerstvo pro místní rozvoj.

Cestovní kancelář v týdnu přečkala i insolvenční návrh, který na ni podala příspěvková organizace Active-SVČ. "S touto CK jsme měli dle podepsané smlouvy odjezd dne 29. 6. do Chorvatska. Pět hodin před odjezdem nám bylo telefonicky oznámeno, že je zájezd zrušen," stojí v materiálu. Soud ale návrh zamítl. Cestovní kanceláři však aktuálně hrozí odejmutí koncese. Rozhoduje o něm živnostenský úřad v Boskovicích.

Loading...
Témata: cestování
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Češi ve velkém skupují zájezdy. Odjíždí do zahraničí

13.10.2019 16:40 Až o 50 procent vzrostly některým cestovním kancelářím prodeje zájezdů do zahraničí kolem 28. října…

Španělsko těžce doplatí na krach Thomas Cook, zavře se 500 hotelů

01.10.2019 07:34 Ve Španělsku bude kvůli krachu cestovní kanceláře Thomas Cook muset okamžitě zavřít na 500 hotelů.…

CK Neckermann jde ke dnu? V cizině má 800 klientů, ruší zájezdy

27.09.2019 16:20 Aktualizováno Česká pobočka cestovní kanceláře Neckermann, která je součástí zkrachovalé britské skupiny Thomas…

Další oběť krachu Thomas Cook. Rakouskou divizi zřejmě čeká likvidace

26.09.2019 12:16 Aktualizováno Rakouskou součást zkrachovalé britské cestovní kanceláře Thomas Cook pravděpodobně nebude možné…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama