Do Česka se vrátili klienti CK Majestic Travel, cestu zaplatil delegát

Brno - Klienti boskovické cestovní kanceláře Majestic Travel se v neděli ráno vrátili z Chorvatska zpět do republiky. Agentuře Mediafax to potvrdil Antonín Němec, spolumajitel přepravní firmy Auto-Němec.

Ilustrační fotografie
doporučujeme

"Převezli jsme zpět zhruba tři desítky klientů, někteří už včera k večeru odjeli osobními auty," uvedl Němec. Jak doplnil, cestu do republiky mu neplatila cestovní kancelář, ale delegát. Pro Majestic Travel by podle jeho slov už nejel, protože mu prý má dlužit už za loňskou sezonu tři čtvrtě milionu korun.

"Ale klienti se zdáli být spokojeni, svoji dovolenou si užili. Až na ten humbuk s cestovkou," dodal Němec.

Po příjezdu do Chorvatska minulý týden v sobotu měla potíže skupina 40 Čechů, která tam jela na dovolenou právě s cestovní kanceláří Majestic Travel z Boskovic. Když přijel autobus do letoviska, řidiči jim kvůli sporu s CK nechtěli vydat zavazadla.

CK Majestic Travel dostala koncesi, aniž by měla pojištění proti úpadku, zároveň firma prodává zájezdy. Na majitelku cestovní kanceláře Zuzanu Pálovou se tak už začínají snášet žaloby. Zažalovala ji Generali Pojišťovna, oznámení zvažuje i ministerstvo pro místní rozvoj.

Cestovní kancelář v týdnu přečkala i insolvenční návrh, který na ni podala příspěvková organizace Active-SVČ. "S touto CK jsme měli dle podepsané smlouvy odjezd dne 29. 6. do Chorvatska. Pět hodin před odjezdem nám bylo telefonicky oznámeno, že je zájezd zrušen," stojí v materiálu. Soud ale návrh zamítl. Cestovní kanceláři však aktuálně hrozí odejmutí koncese. Rozhoduje o něm živnostenský úřad v Boskovicích.

Témata: cestování
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Některé cestovky věří v lyžování v Itálii, jiné sezonu odpískaly

15.02.2021 18:30 Aktualizováno Některé cestovní kanceláře a agentury ještě věří, že budou tuto zimu moci své klienty vypravit na…

Zpřísnění podmínek pohybu přes Německo je komplikace pro cestovky

15.02.2021 15:24 Zpřísnění podmínek pohybu přes Německo pro cestující z České republiky je komplikací i pro tuzemské…

Cestovky letos prodlužují nejvyšší slevy first minute nabídek

04.02.2021 14:08 Cestovní kanceláře (CK) letos vzhledem k pandemii koronaviru prodlužují podle mluvčí cestovní…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama