Krize je pryč? Češi se mají lépe: Na dovolenou jezdí několikrát za rok

Praha - Více než polovina Čechů (55 procent) strávilo letos na letní dovolené týden. Zájezdy s délkou od sedmi do devíti dnů představovaly 62 procent z celkového prodeje pobytů na měsíce červen až srpen, vyplývá ze statistik cestovní agentury Invia.cz zveřejněných v úterý.

Přidejte svůj názor

Ilustrační fotografie

"Letos v létě jsme zaregistrovali 24procentní meziroční nárůst zájmu o týdenní pobyty. V případě desetidenních zájezdů však došlo ke zvýšení poptávky o více než třetinu. Důvodem může být zlepšující se ekonomická situace," vysvětlil Michal Tůma, marketingový ředitel cestovní agentury Invia.cz.

Desetidenní až dvanáctidenní pobyty si turisté v letošním roce pořizovali v 28 procentech případů. Naopak zájezdy kratší než jeden týden tvořily pouze sedm procent z celkové poptávky.

"O kratší než týdenní dovolenou je v létě pouze minimální zájem. Krátké zájezdy jsou oblíbené zejména na jaře a na podzim, kdy lidé odjíždějí na poznávací pobyty," doplnil Tůma.

Podle odborníků z oblasti cestovního ruchu je důvodem vysoké obliby týdenních pobytů nově nastupující trend, podle kterého si Češi zvykli jezdit na více kratších dovolených během celého roku. Kromě letní dovolené u moře a zimních pobytů na horách Češi vyráží i na jarní a podzimní poznávací zájezdy či do lázní a dopřávají si tak odpočinek vícekrát do roka. "Tendencí posledních let je, že Češi jezdí během roku na více kratších dovolených. Délka letních dovolených se v minulých letech zkracovala a v současnosti v průměru činí zhruba týden," potvrdila Kateřina Petříčková, tajemnice Asociace českých cestovních kanceláří a agentur.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Cestovky čekají rekordní rok. Češi se musí připravit na jednu nepříjemnost

30.12.2018 10:42 Chuť Čechů cestovat bude v příštím roce rekordní, očekávají cestovní kanceláře. Trh se zájezdy by…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama