Veletrh Holiday World láká na zájezdy za milion

Praha - Na výhru v podobě dovolené láká návštěvníky 19. ročník čtyřdenního veletrhu Holiday World, který ve čtvrtek začal na pražském Výstavišti. Při zahájení veletrhu to řekl Tomáš Růžička z pořádající společnosti Incheba Praha.

Přidejte svůj názor

doporučujeme

"Je to novinka. V historii veletrhu se sice třeba hrálo o auto, to ale mohl vyhrát jeden člověk. Nyní je ve hře 90 poukazů od dvaceti cestovních kanceláří. Mohla by se z toho stát tradice," uvedl Růžička. Podle jeho slov se hraje o zájezdy za milion korun a soutěže se může zúčastnit každý, kdo má vstupenku z veletrhu a zájem o účast v soutěži potvrdí prostřednictvím sms zprávy.

O ceny se hraje každý den, běžný návštěvník se ale na veletrh dostane jen v sobotu a v neděli. Čtvrtek a pátek je totiž určený pro odborníky. „Celkem očekáváme přes třicet tisíc návštěvníků,“ řekl Růžička.

Na Výstavišti se konají od čtvrtka do neděle souběžně tři akce – 19. ročník veletrhu cestovního ruchu Holiday World, 4. ročník gastronomického veletrhu Top Gastro a 3. ročník golfového veletrhu Golf World Prague. Pořadatelé považují za úspěch, že počet vystavovatelů je srovnatelný s dobou před hospodářskou krizí. Na ploše přes 24 tisíc metrů čtverečních se prezentuje 870 vystavovatelů ze 46 zemí světa.

V cestovním ruchu se opět výrazně prezentují země Středomoří, na veletrh se letos vrací Kuba, Velká Británie či Nizozemsko. Svoji premiéru má Austrálie, Nový Zéland či Tanzánie. Veletrh také poprvé nabídne v uceleném "šiku" prezentaci hoteliérů z Česka a Slovenska.

Hlavní pozornost na gastro veletrhu bude věnována české kuchyni, domácím surovinám a radám, jak zvýšit úroveň gastronomických služeb a ziskovost provozu. Na veletrhu také představí nový projekt regionální gastronomie nazvaný Průvodce dobrými restauracemi.

Golfový veletrh si klade za jeden z cílů vyvolat mezi návštěvníky zájem o tento sport. Součástí doprovodného programu je i seminář pro odborníky na téma, jak přežít v golfovém byznysu v období krize.

Loading...
Témata: cestování
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Prodeje zájezdů byly v červenci rekordní, největší zájem je o Řecko a…

04.08.2019 08:50 Cestovní kanceláře registrují za červenec rekordní prodeje tzv. last minute zájezdů. Například…

Tržby Čedoku loni vzrostly, zisk klesl. Vázne příjezdová turistika

24.07.2019 08:30 Tržby cestovní kanceláře Čedok loni meziročně vzrostly o 22 procent na 2,55 miliardy korun. Zisk…

Kolik platí Češi za dovolené? Někteří i miliony

20.07.2019 12:28 Za luxusní dovolenou jsou Češi ochotni průměrně utratit 41.500 korun na osobu. Pokud se na ni…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama