Veletrh Holiday World láká na zájezdy za milion

Praha - Na výhru v podobě dovolené láká návštěvníky 19. ročník čtyřdenního veletrhu Holiday World, který ve čtvrtek začal na pražském Výstavišti. Při zahájení veletrhu to řekl Tomáš Růžička z pořádající společnosti Incheba Praha.

Přidejte svůj názor

"Je to novinka. V historii veletrhu se sice třeba hrálo o auto, to ale mohl vyhrát jeden člověk. Nyní je ve hře 90 poukazů od dvaceti cestovních kanceláří. Mohla by se z toho stát tradice," uvedl Růžička. Podle jeho slov se hraje o zájezdy za milion korun a soutěže se může zúčastnit každý, kdo má vstupenku z veletrhu a zájem o účast v soutěži potvrdí prostřednictvím sms zprávy.

O ceny se hraje každý den, běžný návštěvník se ale na veletrh dostane jen v sobotu a v neděli. Čtvrtek a pátek je totiž určený pro odborníky. „Celkem očekáváme přes třicet tisíc návštěvníků,“ řekl Růžička.

Na Výstavišti se konají od čtvrtka do neděle souběžně tři akce – 19. ročník veletrhu cestovního ruchu Holiday World, 4. ročník gastronomického veletrhu Top Gastro a 3. ročník golfového veletrhu Golf World Prague. Pořadatelé považují za úspěch, že počet vystavovatelů je srovnatelný s dobou před hospodářskou krizí. Na ploše přes 24 tisíc metrů čtverečních se prezentuje 870 vystavovatelů ze 46 zemí světa.

V cestovním ruchu se opět výrazně prezentují země Středomoří, na veletrh se letos vrací Kuba, Velká Británie či Nizozemsko. Svoji premiéru má Austrálie, Nový Zéland či Tanzánie. Veletrh také poprvé nabídne v uceleném "šiku" prezentaci hoteliérů z Česka a Slovenska.

Hlavní pozornost na gastro veletrhu bude věnována české kuchyni, domácím surovinám a radám, jak zvýšit úroveň gastronomických služeb a ziskovost provozu. Na veletrhu také představí nový projekt regionální gastronomie nazvaný Průvodce dobrými restauracemi.

Golfový veletrh si klade za jeden z cílů vyvolat mezi návštěvníky zájem o tento sport. Součástí doprovodného programu je i seminář pro odborníky na téma, jak přežít v golfovém byznysu v období krize.

Témata: cestování
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

K moři pouze letadlem a s all inclusive? Letní sezóna dovolených byla v…

04.09.2018 09:26 Praha – S koncem léta dovolené nekončí, jak tvrdí cestovní kanceláře. Nicméně nejaktivnější období…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější o Cestování

reklama
reklama