Zájezdy "first minute" lákají. Kam Češi nejvíce cestují?

Praha - Mezi dovolenými zakoupenými na first minute se největší popularitě Čechů těší Řecko, letošní novinkou je Albánie. Za pobyt plánují lidé utratit v průměru 14 600 korun na osobu, vyplývá to z čtvrtečních statistik cestovní agentury Invia.cz.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto
doporučujeme

Z jejích údajů dále vyplývá, že zájem o letní zájezdy na rok 2013 vzrostl proti stejnému období loňského roku o necelou čtvrtinu. Mezi pětici nejpopulárnějších destinací pro nákup letní dovolené s předstihem tradičně patří Řecko, Turecko, Bulharsko, Tunisko a Itálie. Poptávka po těchto zemích tvoří 64 procent z celkového prodeje first minute zájezdů na léto 2013.

"Češi se na letní dovolenou rádi vracejí do oblíbených a vyzkoušených letovisek, proto se seznam neoblíbenějších destinací příliš nemění. Přesto jsme zaznamenali i nové trendy. Letos registrujeme například o 190 procent vyšší poptávku po dovolené na Kypru než loni," sdělil Michal Tůma, marketingový ředitel cestovní agentury Invia.cz.

Zvýšený zájem o ostrovní stát si vysvětluje letos nově zařazenými hotely do seznamů možného ubytování v severním Kypru a také v Albánii. "Zde se turistika teprve rozjíždí a ceny jsou proto příznivé. Lidé mohou letos vybírat i z širší nabídky hotelů v Portugalsku, Sardinii a ve španělské lokalitě Mar Menor," doplnil Tůma.

Zájezdy na letní sezónu v režimu first minute mohou lidé pořizovat až do konce března 2013.

"Při nákupu first minute zájezdu běžně platí, že čím dříve pobyt zakoupíte, tím více můžete ušetřit. Některé cestovní kanceláře totiž výši nabízené slevy postupně snižují. Případně rozdělují slevy podle vybraných termínů či hotelů a ty nejvýhodnější nabídky jsou přirozeně brzy vyprodány," vysvětlil Michal Tůma s tím, že by se lidé při výběru zájezdu měli navíc zajímat také o bonusové bezplatné služby. "V letošní sezoně mají turisté u vybraných pobytů například možnost změnit termín i lokalitu ještě týden před odletem," zakončil.

Společnost Invia.cz je internetová cestovní agentura v České republice a autorizovaný prodejce zájezdů více než 300 cestovních kanceláří působících na českém a slovenském trhu.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Německá pobočka cestovky Thomas Cook končí. Co bude s českou CK Neckermann?

21.11.2019 15:49 Německá pobočka zkrachovalé britské cestovní kanceláře Thomas Cook příští týden ukončí svou činnost…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama