Češi propadli zájezdům na první minutu. Které jdou na dračku?

Praha - K nejoblíbenějším zájezdům zakoupených takzvaně first minute letos patří Řecko, do něhož míří každý čtvrtý turista, následuje Turecko a Itálie. Zájem o koupi zájezdu first minute vzrostl o 28 procent, cena průměrné dovolené se pohybuje kolem 13 tisíc korun, informovala cestovní agentura Invia.cz.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto
doporučujeme

"Největší zájem o dovolenou first minute projevují klienti v období měsíců prosince a ledna, kdy cestovní kanceláře nabízejí nejvyšší možné slevy a zvýhodnění. Zejména ve dnech 31. ledna a 28. února, kdy končí jednotlivé slevové vlny, zaznamenáváme až 100procentní nárůst prodejů ve srovnání s předchozími dny," uvedl Aleš Kašparec, obchodní ředitel cestovní agentury Invia.cz,

Statistiky dále odhalily, že letos jsou lidé ochotni za dovolenou utratit téměř o 900 korun více než vloni. Z žebříčku deseti nejoblíbenějších destinací jsou Češi nejvíce ochotní investovat do pobytu v Egyptě, v průměru 17 190 korun na osobu, tedy o 1170 korun více než vloni.

"Kromě výrazných procentuálních slev z konečné ceny zájezdu jsou letošními největšími lákadly bonusy s nabídkou pobytů pro děti zdarma. Na oblibě získávají také různé garance vybraných cestovních kanceláří. Například ty, které se zavazují, že hotel, jenž klient koupí za zlevněnou cenu ve first minute akci, nebude v létě v rámci last minute slev levnější," doplnil Kašparec.

Zajímavostí rovněž zůstává, že Češi kupují dovolenou nejčastěji v pondělí dopoledne kolem desáté hodiny. Tedy poté, co se o víkendu doma rozhodli, kam pojedou. Znamená to, že lidé se snění o odpočinku a nevšedních zážitcích svého volna nejraději oddávají v práci v době, kdy je před nimi ještě téměř celý pracovní týden.

Společnost Invia.cz je internetová cestovní agentura v České republice a autorizovaný prodejce zájezdů více než 300 cestovních kanceláří působících na českém a slovenském trhu.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Češi ve velkém skupují zájezdy. Odjíždí do zahraničí

13.10.2019 16:40 Až o 50 procent vzrostly některým cestovním kancelářím prodeje zájezdů do zahraničí kolem 28. října…

Španělsko těžce doplatí na krach Thomas Cook, zavře se 500 hotelů

01.10.2019 07:34 Ve Španělsku bude kvůli krachu cestovní kanceláře Thomas Cook muset okamžitě zavřít na 500 hotelů.…

CK Neckermann jde ke dnu? V cizině má 800 klientů, ruší zájezdy

27.09.2019 16:20 Aktualizováno Česká pobočka cestovní kanceláře Neckermann, která je součástí zkrachovalé britské skupiny Thomas…

Další oběť krachu Thomas Cook. Rakouskou divizi zřejmě čeká likvidace

26.09.2019 12:16 Aktualizováno Rakouskou součást zkrachovalé britské cestovní kanceláře Thomas Cook pravděpodobně nebude možné…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama