Češi propadli zájezdům na první minutu. Které jdou na dračku?

Praha - K nejoblíbenějším zájezdům zakoupených takzvaně first minute letos patří Řecko, do něhož míří každý čtvrtý turista, následuje Turecko a Itálie. Zájem o koupi zájezdu first minute vzrostl o 28 procent, cena průměrné dovolené se pohybuje kolem 13 tisíc korun, informovala cestovní agentura Invia.cz.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto

"Největší zájem o dovolenou first minute projevují klienti v období měsíců prosince a ledna, kdy cestovní kanceláře nabízejí nejvyšší možné slevy a zvýhodnění. Zejména ve dnech 31. ledna a 28. února, kdy končí jednotlivé slevové vlny, zaznamenáváme až 100procentní nárůst prodejů ve srovnání s předchozími dny," uvedl Aleš Kašparec, obchodní ředitel cestovní agentury Invia.cz,

Statistiky dále odhalily, že letos jsou lidé ochotni za dovolenou utratit téměř o 900 korun více než vloni. Z žebříčku deseti nejoblíbenějších destinací jsou Češi nejvíce ochotní investovat do pobytu v Egyptě, v průměru 17 190 korun na osobu, tedy o 1170 korun více než vloni.

"Kromě výrazných procentuálních slev z konečné ceny zájezdu jsou letošními největšími lákadly bonusy s nabídkou pobytů pro děti zdarma. Na oblibě získávají také různé garance vybraných cestovních kanceláří. Například ty, které se zavazují, že hotel, jenž klient koupí za zlevněnou cenu ve first minute akci, nebude v létě v rámci last minute slev levnější," doplnil Kašparec.

Zajímavostí rovněž zůstává, že Češi kupují dovolenou nejčastěji v pondělí dopoledne kolem desáté hodiny. Tedy poté, co se o víkendu doma rozhodli, kam pojedou. Znamená to, že lidé se snění o odpočinku a nevšedních zážitcích svého volna nejraději oddávají v práci v době, kdy je před nimi ještě téměř celý pracovní týden.

Společnost Invia.cz je internetová cestovní agentura v České republice a autorizovaný prodejce zájezdů více než 300 cestovních kanceláří působících na českém a slovenském trhu.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Cestovky čekají rekordní rok. Češi se musí připravit na jednu nepříjemnost

30.12.2018 10:42 Chuť Čechů cestovat bude v příštím roce rekordní, očekávají cestovní kanceláře. Trh se zájezdy by…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama