Z prarodičů se stávají zdatní cestovatelé. Kam nejčastěji míří?

Praha - Řecko, Turecko, Egypt, popřípadě prodloužené víkendy v evropských metropolích jsou cíle českých důchodců, z nichž se stávají zdatní cestovatelé. Prodej zájezdů do zahraničí v rámci speciálních seniorských programů letos stoupl o plných 19 procent.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto
doporučujeme

Senioři kupují dovolené nejčastěji od ledna do konce dubna, aby mohli využít slev, které prodejci nabízejí. Ty se pohybují nejčastěji v rozmezí pěti až sedmi procent, v některých případech přesáhnou i deset procent z celkové ceny.

Výhodnější podmínky pro seniory poskytují podle tajemnice Asociace českých cestovních kanceláří Kateřiny Petříčkové buď přímo ubytovatelé, nebo čeští důchodci mohou využít zájezdů dotovaných španělskou vládou v rámci programu Europe senior tourism. "Součástí programu jsou pobyty zejména na španělském pobřeží, v Andalusii nebo na Mallorce. Španělská vláda přispívá na pobyt občanům žijícím na Slovensku či v České republice částkou v hodnotě 130 EUR," uvedla Petříčková.

Podle statistik cestovní agentury Invia.cz do rekrace letos více investují. Zatímco vloni zaplatili za dovolenou v průměru 14 350 korun, letošní průměrná cena se pohybuje kolem 15 725 korun za osobu.

"Senioři cestují nejčastěji na 7 až 10 dní, letecky, na pobyt minimálně s polopenzí. Nejvíce jich míří do Řecka, tam se chystá celých 35 procent z nich. Oblíbeným místem je i Turecko nebo Egypt. Dovolenou plánují na předsezonní nebo posezonní období kvůli mírnějšímu klimatu a nižším cenám," uvedl Michal Tůma ze společnosti Invia.cz, která patří mezi největší prodejce on-line zájezdů.

Loading...
Témata: důchodci | cestování
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Prodeje zájezdů byly v červenci rekordní, největší zájem je o Řecko a…

04.08.2019 08:50 Cestovní kanceláře registrují za červenec rekordní prodeje tzv. last minute zájezdů. Například…

Tržby Čedoku loni vzrostly, zisk klesl. Vázne příjezdová turistika

24.07.2019 08:30 Tržby cestovní kanceláře Čedok loni meziročně vzrostly o 22 procent na 2,55 miliardy korun. Zisk…

Kolik platí Češi za dovolené? Někteří i miliony

20.07.2019 12:28 Za luxusní dovolenou jsou Češi ochotni průměrně utratit 41.500 korun na osobu. Pokud se na ni…

Jak se liší plná penze a all inclusive? Co značí hvězdy u hotelů? Tohle…

10.07.2019 14:55 Cestovní kanceláře nás každý rok zahltí řadou nabídek na nejluxusnější dovolené a ubytování. Jak se…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama