Krachla další cestovka, na dovolenou se nepodívají stovky lidí

Praha - Na zaslouženou dovolenou se letos nepodívá 400 klientů cestovní kanceláře CK Partner Alivia. Zkrachovalá společnost, která organizovala zájezdy do Bulharska, Řecka a Turecka, na svém webu uvedla, že nemá žádné klienty v zahraničí, a že musí ukončit činnost z důvodu zhoršených ekonomických výsledků.

Přidejte svůj názor

doporučujeme

"CK Partner Alivia byla pojištěna pro případ insolvence u Union pojišťovny na částku dvanáct milionů korun, což by podle předběžných odhadů mělo plně pokrýt nároky dotčených zákazníků," informovala tajemníce Asociace českých cestovních kanceláří a agentur (AČCKA) Kateřina Petříčková. Lidé, kteří přišli o peníze vložené do své dovolené, se mají obrátit přímo na Union pojišťovnu, která by měla jejich odškodnění vyřídit.

"K rozhodnutí o úpadku dospělo vedení CK Partner Alivia podle sdělení na svých webových stránkách "po provedení předběžných ekonomických a účetních analýz, které naznačují, že cestovní kancelář by nemusela být schopna v průběhu letní sezóny dostát všem svým smluvním závazkům ať už ke svým zákazníkům, tak i k obchodním partnerům z řad ubytovatelů či přepravců," uvedla Petříčková s tím, že roční obrat společnosti byl kolem 25 milionů korun.

První cestovkou, která letos ukončila svoji činnost, byla na konci dubna cestovní kancelář Bolero tours. Nepodařilo se jí totiž získat povinné pojištění proti úpadku na další období. Cenu několika set prodaných a dosud nerealizovaných zájezdů této cestovky by prý mělo pokrýt dosavadní pojištění. Zástupci cestovní kanceláře spolupracují s pojišťovnou Generali, které předají podklady pro vypořádání.

V České republice nyní působí okolo 986 cestovních kanceláří, které v loňském roce na našem trhu prodaly 2,001 mil. zájezdů.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Češi ve velkém skupují zájezdy. Odjíždí do zahraničí

13.10.2019 16:40 Až o 50 procent vzrostly některým cestovním kancelářím prodeje zájezdů do zahraničí kolem 28. října…

Španělsko těžce doplatí na krach Thomas Cook, zavře se 500 hotelů

01.10.2019 07:34 Ve Španělsku bude kvůli krachu cestovní kanceláře Thomas Cook muset okamžitě zavřít na 500 hotelů.…

CK Neckermann jde ke dnu? V cizině má 800 klientů, ruší zájezdy

27.09.2019 16:20 Aktualizováno Česká pobočka cestovní kanceláře Neckermann, která je součástí zkrachovalé britské skupiny Thomas…

Další oběť krachu Thomas Cook. Rakouskou divizi zřejmě čeká likvidace

26.09.2019 12:16 Aktualizováno Rakouskou součást zkrachovalé britské cestovní kanceláře Thomas Cook pravděpodobně nebude možné…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama