Senioři berou útokem letiště. Na které pláži je nejčastěji potkáte?

Praha - Řecko, Turecko, Egypt, popřípadě prodloužené víkendy v evropských metropolích jsou cíle českých důchodců, z nichž se stávají zdatní cestovatelé. Prodej zájezdů do zahraničí v rámci speciálních seniorských programů letos stoupl o plných 19 procent.

Přidejte svůj názor 3 komentáře

Ilustrační foto

Senioři kupují dovolené nejčastěji od ledna do konce dubna, aby mohli využít slev, které prodejci nabízejí. Ty se pohybují nejčastěji v rozmezí pěti až sedmi procent, v některých případech přesáhnou i deset procent z celkové ceny.

Výhodnější podmínky pro seniory poskytují podle tajemnice Asociace českých cestovních kanceláří Kateřiny Petříčkové buď přímo ubytovatelé, nebo čeští důchodci mohou využít zájezdů dotovaných španělskou vládou v rámci programu Europe senior tourism. "Součástí programu jsou pobyty zejména na španělském pobřeží, v Andalusii nebo na Mallorce. Španělská vláda přispívá na pobyt občanům žijícím na Slovensku či v České republice částkou v hodnotě 130 EUR," uvedla Petříčková.

Podle statistik cestovní agentury Invia.cz do rekrace letos více investují. Zatímco vloni zaplatili za dovolenou v průměru 14 350 korun, letošní průměrná cena se pohybuje kolem 15 725 korun za osobu.

"Senioři cestují nejčastěji na 7 až 10 dní, letecky, na pobyt minimálně s polopenzí. Nejvíce jich míří do Řecka, tam se chystá celých 35 procent z nich. Oblíbeným místem je i Turecko nebo Egypt. Dovolenou plánují na předsezonní nebo posezonní období kvůli mírnějšímu klimatu a nižším cenám," uvedl Michal Tůma ze společnosti Invia.cz, která patří mezi největší prodejce on-line zájezdů.

Vstupte do diskuze (3)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

K moři pouze letadlem a s all inclusive? Letní sezóna dovolených byla v…

04.09.2018 09:26 Praha – S koncem léta dovolené nekončí, jak tvrdí cestovní kanceláře. Nicméně nejaktivnější období…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější o Cestování

reklama
reklama