Cestovky jsou opatrné, na léto ruší až pětinu zájezdů

Praha - Cestovní kanceláře vypraví letos v létě méně leteckých zájezdů k moři, než původně plánovaly. Uvedl to ve čtvrtek server iDnes.cz.

Přidejte svůj názor

doporučujeme

Prodeje zájezdů se nevyvíjí zatím tak dobře, jako v minulých letech. "Snížíme kapacity o patnáct až dvacet procent," řekl Jan Papež z Asociace cestovních kanceláří.

Cestovní kancelář Firo-Tour podle ředitelky marketingu Pavlíny Pešové sníží kapacitu zhruba o deset procent. Ořezání letů nevylučuje ani největší česká cestovka Exim Tours, rozhodnutí podle jejího majitele Ferida Nasera padne příští týden.

Cestovky neruší na léto kompletně destinace, ale jen počty letů. Chtějí se vyhnout situaci z loňska, kdy najednou měli kvůli krizi prázdná letadla.

Loni zažily cestovky špatný rok: počty cestujících na charterových letech klesly o 17 procent. Někteří velcí hráči na trhu proto omezily kapacity už při tvorbě katalogu, píše server. "V porovnání s loňským rokem nabízíme o sedm procent zájezdů méně, nesnižovali jsme jen Turecko. Byli jsme hodně konzervativní, proto teď nic nerušíme," řekl mluvčí CK Fischer Dan Plovajko.

Loading...
Témata: cestování
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Německá pobočka cestovky Thomas Cook končí. Co bude s českou CK Neckermann?

21.11.2019 15:49 Německá pobočka zkrachovalé britské cestovní kanceláře Thomas Cook příští týden ukončí svou činnost…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama