Více než 2000 klientů Exim Tours je v problémech

Praha - Takřka jednomu tisíci klientů cestovní kanceláře Exim Tours se kvůli omezení leteckého provozu prodlouží dovolená. V sobotu to Mediafaxu řekl obchodní ředitel firmy Jan Koláčný.

Přidejte svůj názor

Ilustrační fotografie

„Náklady spojené s prodloužením pobytu jsme vzali na sebe,“ uvedl Koláčný. Podle jeho slov není příliš reálné, že by svým klientům mohli nabídnout nějaký jiný způsob návratu. „Pokud o to bude mít někdo zájem, zprostředkujeme mu to. Šance na jinou, alternativní dopravu, je ale minimální. Klienty máme totiž v Egyptě, Tunisu, Kostarice a na Kubě,“ uvedl Koláčný.

Exim má dalších zhruba 1200 klientů, kteří na odlet teprve čekají. Jim se naopak pobyt zkrátí, navíc se nedočkají ani finanční kompenzace. Rušení letů totiž způsobuje takzvaný „vyšší zásah“, v tomto případě mrak se sopečným popelem. „Zkrácení dovolené chceme klientům vynahradit vyšším rozsahem služeb. Nabídneme jim nadstandardní podmínky,“ popsal obchodní ředitel. Jejich rozsah se bude podle něj lišit podle nabídky v jednotlivých destinacích.

Lidé, kteří si nechtějí pobyt zkrátit, mají možnost termín své dovolené změnit. Podle Koláčného ale musí počítat s tím, že zaplatí smluvní storno poplatky.

Příliš velkou šanci nemají zájemci o prodloužení dovolené. Klienti by totiž museli svůj pobyt protáhnout do dalšího turnusu, není přitom jisté, zda v dalším termínu bude pro ně volné místo. „Je to hodně vyprodané,“ konstatoval Koláčný.

K ochromení letecké přepravy došlo poté, co islandský vulkán v ledovci Eyjafjallajökull ve středu vychrlil do výšky až 11 kilometrů sloupec popela, který vítr začal unášet do dalších zemí Evropy. Podle leteckých odborníků se může popel dostat do motorů letadel a poškodit je.

Témata: cestování | sopky
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Cestovky čekají rekordní rok. Češi se musí připravit na jednu nepříjemnost

30.12.2018 10:42 Chuť Čechů cestovat bude v příštím roce rekordní, očekávají cestovní kanceláře. Trh se zájezdy by…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama