ČSA končí spolupráci s Exim Tours

Praha - Klienti cestovní kanceláře Exim Tours budou od letošního podzimu létat na dovolenou převážně se společností Travel Service, která v roli hlavního dopravce cestovní kanceláře vystřídá po šesti letech ČSA. Ve středu to uvedl server E15.

Přidejte svůj názor

Ilustrační fotografie
doporučujeme

"Se službami pro společnost Exim Tours naše plány od zimy nepočítají, musíme se držet aktuální strategie, kterou je realizace jen finančně výhodných zakázek," řekla deníku E15 mluvčí ČSA Hana Hejsková. "České aerolinie nestaví své aktivity na službách pro jedinou společnost, kapacita určená charterům na další rok je v tuto chvíli plně nasmlouvaná, případně v pokročilých fázích jednání pro široké portfolio klientů," dodala.

"Nejsem oprávněn v této věci vydávat žádnou informaci. Jediné, co mohu říci, že v této souvislosti budeme pořádat příští týden v úterý tiskovou konferenci," uvedl obchodní a marketingový ředitel cestovní kanceláře Exim Tours Jan Koláčný.

Podle zdrojů blízkých vedení obou firem nebyly ČSA ochotny přistoupit na dumpingové ceny, které Exim Tours požadoval. Těmi se nyní Travel Service snaží ovládnout trh a vytlačit z něj ČSA poté, co firmu nezískal v privatizaci a ani se mu nepodařilo koupit její chartery.

ČSA si v současnosti poskytování služeb za podnákladové ceny nemohou dovolit. Vláda totiž minulý týden posvětila tříletý restrukturalizační plán firmy, který počítá mimo jiné se zrušením všech nerentabilních linek a se zaměřením pouze na ziskové destinace. Počtu ziskových linek přizpůsobí ČSA i velikost své flotily.


České aerolinie spolupracovaly s Exim Tours od roku 2004. Ročně pro tuto cestovní kancelář přepravily více než 200 tisíc cestujících.

Témata: cestování
Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Češi se na Řecko často ptají, zní z cestovních kanceláří

20.05.2020 20:06 Řecko patří podle tuzemských cestovních kanceláří k zemím, na které se lidé v poslední době často…

Dovolená v roce 2020: Plexiskla mezi lehátky, dezinfekce zavazadel,…

13.05.2020 13:09 Zahraniční hotely se připravují na sezonu a zavádějí opatření proti šíření koronaviru. Některé…

Češi opět začali kupovat zájezdy do zahraničí

06.05.2020 20:33 Cestovní agentura Invia eviduje opětovný zájem o zájezdy do zahraničí. Poptávka je po Bulharsku,…

Související:

Právě se děje

Další zprávy