Češi se na Řecko často ptají, zní z cestovních kanceláří

Řecko patří podle tuzemských cestovních kanceláří k zemím, na které se lidé v poslední době často ptají. Je jednou z nejoblíbenějších destinací, kam Češi s cestovními kancelářemi vyrážejí. Pro obnovu zájezdů potřebují CK znát jasná pravidla pro cestování od české vlády.

Moře, ilustrační foto

Důležité bude ale také stanovení podmínek pro řecké provozovatele hotelů, vyplývá z vyjádření cestovních kanceláří. Řecký premiér Kyriakos Mitsotakis dnes oznámil, že turistická sezona v Řecku začne 15. června, přímé mezinárodní lety do turistických míst v zemi budou možné od 1. července.

"U našich klientů vede Řecko už několik let a lidé se teď často ptají, kdy tam bude na dovolenou odjet. Na některé červencové a srpnové termíny jsme už zájezdy v poslední době prodali," řekla mluvčí cestovní agentury Invia Andrea Řezníčková. Pravidla, která stanoví česká vláda, jsou podle ní pro cstovní kanceláře klíčové. Bez nich si nemohou nasmlouvat lety. Řecko u Invie loni tvořilo 21 procent prodaných zájezdů. Dovolená v Řecku loni pro jednoho člověka stála podle Řezníčkové v průměru 15.300 korun.

Lidé už podle obchodního ředitele a mluvčího CK Exim Tours Petra Kostky z médií vědí, že turistické destinace jsou na léto připravené a o dovolenou v cizině se zajímají. Řecko podle něj patří k často dotazovaným zemím. "Vláda musí dát přesná pravidla, za jakých podmínek bude možné vycestovat. My se tomu přizpůsobíme a konečně budeme moci začít pracovat," uvedl.

V CK Alexandria je Řecko po Bulharsku druhou nejprodávanější destinací. Loni tam přes ní vycestovalo k 30.000 klientů. Podle marketingového ředitele CK Petra Šatného budou stejně zásadní jako pravidla české vlády i opatření řecké strany pro provozovatele hotelů. Řecko totiž uvažovalo, že hotely budou muset vyčlenit určitou kapacitu pro případně nemocné, nebo nebudou moci obsadit všechny pokoje. Až podle těchto pravidel se podle Šatného hoteliéři rozhodnou, zda se jim vyplatí obnovit provoz. "Menší ostrovy se možná budou otevírat později, může jim déle trvat, než se pravidlům přizpůsobí. V některých hotelech by mohly být nutné stavební úpravy, které by otevření mohly také zdržet," řekl.

Do Řecka podle Českého statistického úřadu loni na delší pobyt odjelo 407.000 Čechů. Do Itálie odjelo 605 tisíc českých turistů, do Chorvatska 740.000. Premiér Mitsotakis dnes v televizním projevu oznámil, že návštěvníci budou podrobováni testům na koronavirus a že místní úřady budou dodržovat přísné zdravotnické protokoly.

ON-LINE 88. den války: Rusové rozmisťují rakety Iskander v Belgorodské…

22.05.2022 17:10 Běloruská armáda zintenzivnila průzkum na hranicích s Ukrajinou, v oblasti Volyně a Polesí,…

Předpověď počasí: Příští víkend se v Česku citelně ochladí

22.05.2022 06:30 Česko si navzdory pátečním bouřkám užívá relativně teplý a místy i sluneční víkend. Ten příští ale…

Představitelé Japonska, USA a dalších zemí při vystoupení Ruska opustili…

21.05.2022 15:13 Představitelé Japonska, Spojených států a dalších tří zemí dnes při vystoupení ruského zástupce…

Kavárna dostala pokutu poté, co na ni zákazník zavolal policii kvůli ceně…

22.05.2022 11:27 Kavárna v italské Florencii dostala pokutu 1000 eur (24.670 korun) poté, co se zákazník rozčílil…

Vědci očekávají další šíření opičích neštovic. V Česku se zatím neobjevily

22.05.2022 21:14 Britští vědci očekávají další případy opičích neštovic, které jsou už hlášeny z Evropy i USA,…

Cestovky předpokládají rekordní sezonu, prodeje převyšují rok 2019

12.05.2022 14:15 Velké cestovní kanceláře (CK) a agentury předpokládají letos rekordní sezonu. Současné prodeje…

Češi letos chtějí na dovolenou k moři, inflace je neodradila. Cestovní…

29.04.2022 13:25 V tuzemsku stoupá zájem o cestování, inflace Čechy od nákupu dovolené neodradila. Cestovní…

Související:

Právě se děje

reklama