Francouzi by se mohli do ČR od listopadu vracet

Turisté z Francie by se mohli do Česka vracet od listopadu, pokud se bude epidemiologická situace vyvíjet příznivě. Francouzští turisté tradičně tuzemsko navštěvují nejvíce na jaře a na podzim. Léto tráví u moře nebo na horách.

Česká republika

Státní agentura CzechTourism proto ve Francii propagovala pěší turistiku v českých národních parcích, aby Francouze přilákala i na prázdniny. Na dotaz ČTK to uvedla ředitelka zahraničního zastoupení CzechTourism Marie Muchová.

Loni do ČR podle Českého statistického úřadu přijelo zhruba 307.000 francouzských turistů. Pandemie způsobila, že v prvním pololetí jich do tuzemska zavítalo přibližně 50.000.

Průzkumy veřejného mínění podle Muchové ukazují, že Francouzům cestování chybí. Pokud se k němu rozhodnou, rozjedou se po Evropě. "Pokud se epidemiologická situace bude vyvíjet pozitivním směrem, dá se očekávat, že se od dušičkových prázdnin Francouzi budou opatrně vracet. Praha má velké renomé a stejně jako Lisabon, Benátky, Santorini nebo Barcelona, která jsou obyčejně spojována s overturismem, je její návštěva v období bez turistů velmi lákavá. Buďme optimisti a doufejme, že vánoční trhy budou tradičním lákadlem," uvedla.

Výrazný úbytek francouzských turistů v prvním pololetí byl podle Muchové způsoben omezeným cestováním kvůli vládním opatřením, po uvolnění pak nejistotou z cest, případné karanténě nebo uzavírkám silnic a úbytku leteckých spojení. "Francie také velkoryse investovala do podpory domácího cestovního ruchu přes 18 miliard eur (asi 468 mld. Kč) a na propagaci domácího cestovního ruchu na trhu až do září běží velmi úspěšná masivní kampaň," řekla dále Muchová.

CzechTourism se snaží upravit vnímání České republiky a představit její možnosti pro trávení aktivní dovolené. Pro trávení letní dovolené si Francouzi hned po moři vybírají hory. "Změna image a budování destinace pro pobyty v přírodě je ovšem běh na dlouhou trať," upozornila Muchová.

Francouzi navštěvují nejčastěji Prahu. Cílem české propagace je představit těmto turistům i další lokality. V srpnu v ČR francouzsko-německá veřejnoprávní televizní stanicí ARTE natáčela cestopisný pořad zaměřený na významné české hudební skladatele, sklářství a židovské legendy. "S ARTE máme nastavené dlouhodobé vztahy. Mají velkou 'spotřebu' témat a námětů a tak je pravidelně zásobujeme zprávami přímo na míru pro jejich pořad. Někdy se povede, že naše náměty převezmou," popsala Muchová.

Průměrná útrata francouzského turisty při pobytu v ČR podle reportu Institutu turismu agentury CzechTourism činila loni 1507 korun na osobu a den. Průměrná doba pobytu hosta z Francie v ČR byla loni 3,5 dne. Nejčastěji se Franzouzi ubytovávají ve čtyřhvězdičkových hotelích. K cestě do tuzemska 61 procent francouzských cestovatelů využívá leteckou dopravu.

Francie je na české mapě cestovatele mezi bezpečnými destinacemi. Vzhledem k rostoucímu počtu nakažených v zemi galského kohouta čeští hygienici a ministerstvo zdravotnictví doporučili domácím cestovatelům vyhýbat se ve Francii místům s větším počtem lidí a dbát na hygienu a bezpečné odstupy. Testy na koronavirus při návratu podle nich nebudou minimálně do 7. září.

Zákaz zahraničních diváků na OH v Pekingu zruší zájezd desítkám klientů…

30.09.2021 16:59 Rozhodnutí o neúčasti zahraničních fanoušků na nadcházejících Zimních olympijských hrách (ZOH) v…

Související:

Právě se děje

reklama