Francouzi by se mohli do ČR od listopadu vracet

Turisté z Francie by se mohli do Česka vracet od listopadu, pokud se bude epidemiologická situace vyvíjet příznivě. Francouzští turisté tradičně tuzemsko navštěvují nejvíce na jaře a na podzim. Léto tráví u moře nebo na horách.

Česká republika
doporučujeme

Státní agentura CzechTourism proto ve Francii propagovala pěší turistiku v českých národních parcích, aby Francouze přilákala i na prázdniny. Na dotaz ČTK to uvedla ředitelka zahraničního zastoupení CzechTourism Marie Muchová.

Loni do ČR podle Českého statistického úřadu přijelo zhruba 307.000 francouzských turistů. Pandemie způsobila, že v prvním pololetí jich do tuzemska zavítalo přibližně 50.000.

Průzkumy veřejného mínění podle Muchové ukazují, že Francouzům cestování chybí. Pokud se k němu rozhodnou, rozjedou se po Evropě. "Pokud se epidemiologická situace bude vyvíjet pozitivním směrem, dá se očekávat, že se od dušičkových prázdnin Francouzi budou opatrně vracet. Praha má velké renomé a stejně jako Lisabon, Benátky, Santorini nebo Barcelona, která jsou obyčejně spojována s overturismem, je její návštěva v období bez turistů velmi lákavá. Buďme optimisti a doufejme, že vánoční trhy budou tradičním lákadlem," uvedla.

Výrazný úbytek francouzských turistů v prvním pololetí byl podle Muchové způsoben omezeným cestováním kvůli vládním opatřením, po uvolnění pak nejistotou z cest, případné karanténě nebo uzavírkám silnic a úbytku leteckých spojení. "Francie také velkoryse investovala do podpory domácího cestovního ruchu přes 18 miliard eur (asi 468 mld. Kč) a na propagaci domácího cestovního ruchu na trhu až do září běží velmi úspěšná masivní kampaň," řekla dále Muchová.

CzechTourism se snaží upravit vnímání České republiky a představit její možnosti pro trávení aktivní dovolené. Pro trávení letní dovolené si Francouzi hned po moři vybírají hory. "Změna image a budování destinace pro pobyty v přírodě je ovšem běh na dlouhou trať," upozornila Muchová.

Francouzi navštěvují nejčastěji Prahu. Cílem české propagace je představit těmto turistům i další lokality. V srpnu v ČR francouzsko-německá veřejnoprávní televizní stanicí ARTE natáčela cestopisný pořad zaměřený na významné české hudební skladatele, sklářství a židovské legendy. "S ARTE máme nastavené dlouhodobé vztahy. Mají velkou 'spotřebu' témat a námětů a tak je pravidelně zásobujeme zprávami přímo na míru pro jejich pořad. Někdy se povede, že naše náměty převezmou," popsala Muchová.

Průměrná útrata francouzského turisty při pobytu v ČR podle reportu Institutu turismu agentury CzechTourism činila loni 1507 korun na osobu a den. Průměrná doba pobytu hosta z Francie v ČR byla loni 3,5 dne. Nejčastěji se Franzouzi ubytovávají ve čtyřhvězdičkových hotelích. K cestě do tuzemska 61 procent francouzských cestovatelů využívá leteckou dopravu.

Francie je na české mapě cestovatele mezi bezpečnými destinacemi. Vzhledem k rostoucímu počtu nakažených v zemi galského kohouta čeští hygienici a ministerstvo zdravotnictví doporučili domácím cestovatelům vyhýbat se ve Francii místům s větším počtem lidí a dbát na hygienu a bezpečné odstupy. Testy na koronavirus při návratu podle nich nebudou minimálně do 7. září.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Cestovní agentury jsou odpovědné za informace ve své nabídce, rozhodl soud

13.11.2020 09:36 Cestovní agentury jsou jako zprostředkovatelky zájezdů odpovědné za klamavé či nepravdivé informace…

Invia: Zájezd na léto si koupilo 4000 Čechů, cestovky nabízejí výhody

11.11.2020 16:58 Aktualizováno Zájezd na příští léto si u cestovní agentury Invia zakoupilo dosud 4000 Čechů. Největší zájem je…

Tržby ve službách klesly o 12 procent, nejhůř je na tom cestovní ruch

09.11.2020 11:10 Aktualizováno Tržby poskytovatelů služeb v Česku se ve třetím čtvrtletí meziročně snížily reálně o 12 procent.…

Průzkum: First minute zájezd plánuje koupit až o 40 procent méně Čechů

05.11.2020 11:34 Zájezd v nabídce first minute plánuje aktuálně pořídit zhruba desetina Čechů, kteří chtějí příští…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama