Povinnost testů do Řecka snížila prodeje,zájem ale nezastavila

Rozhodnutí Řecka ze začátku tohoto týdne o povinnosti pro české cestovatele prokazovat se při vstupu do země negativním testem na koronavirus, snížilo prodeje zájezdů. Zájem Čechů o tuto destinaci však zcela neopadl.

Řecko
doporučujeme

Díky dnešnímu oznámení premiéra Andreje Babiše (ANO) o vyjednání zrušení testů na covid-19 pro české turisty cestovní kanceláře (CK) očekávají opětovný růst prodejů. Vyplývá to z ankety ČTK mezi CK.

CK Blue Style podle své mluvčí Jany Ondrejechové v souvislosti s opatřením řecké vlády zaznamenala pokles prodejů do Řecka zhruba o polovinu. Je podle ní zřejmé, že lidé vyčkávali, jak se bude situace vyvíjet. Cestovní agentura Invia eviduje nárůst prodejů do Řecka s odletem do neděle. Od pondělí měla totiž začít povinnost prokazovat se negativními testy na koronavirus. "Na další termíny se prodej pozastavil a v kurzu začíná být o to více Tunisko. Díky zrušení avizovaného nařízení řecké vlády by prodeje zájezdů do Řecka mohly znovu začít stoupat. Řecko je už několik let naší nejprodávanější letní destinací. Letos do něj odjíždí 35 procent našich klientů," řekla mluvčí Invie Andrea Řezníčková.

K nejoblíbenějším destinacím patří Řecko i u klientů CK Fischer. "Ani poslední dny na tom nic nezměnily," řekl mluvčí CK Jan Bezděk. Podle marketingového ředitele CK Alexandria Petra Šatného rozhodnutí řecké strany o zavedení povinnosti testů prodeje zhruba na den zastavily. "Každá nejistota prodeje zpomalí. CK Alexandria zareagovala rychle a jako jedna z prvních cestovek přislíbila, že zákazníkům testy uhradí. To naše zákazníky částečně uklidnilo, ale vědomí, že může dojít k takto rychlým a neočekávaným změnám, pro ně není příjemné ani nadále, byť ta poslední změna, která povinnost testů opět ruší, bude pozitivní," uvedl.

Pokles poptávky po rozhodnutí Řecka zaznamenal i CK Travel Family. "Je však vidět, že Češi opravdu chtějí na dovolenou k moři vycestovat, a to i přes restrikce v podobě covidových testů," řekl jednatel CK Ivan Lackovič. Většina kapacit Travel Family v řeckých destinacích je podle Lackoviče z 90 procent vyprodaná. Některé termíny jsou podle něj obsazené zcela.

Řecko na začátku týdne oznámilo, že kvůli růstu počtu nakažených koronavirem, se budou muset občané ČR a dalších vybraných zemí od pondělí 17. srpna prokazovat negativním testem na covid-19, který nesmí být starší než 72 hodin. Podle premiéra Babiše Řecko své nařízení přehodnotilo. "Premiér uznal naše argumenty a psal mi, že to (zrušení restrikce) ohlásí dnes. Takže nic nebude od pondělí potřeba," řekl dnes ČTK Babiš.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Na dovolenou bez cestovní kanceláře. Pandemie výrazně změnila zvyky Čechů

20.09.2020 09:08 Češi letos v létě více než v předchozích letech vyráželi na dovolenou bez cestovní kanceláře. Místo…

Na letní dovolenou letos vyrazilo méně Čechů než loni

14.09.2020 15:39 Na letní dovolenou v letošním roce vyrazilo 63 procent dospělých Čechů, což bylo o 14 procentních…

Teroristický útok v Tunisku nedoléhá na turisty. Jsou v bezpečí, uklidňují…

06.09.2020 15:47 Teroristický útok na policisty v tuniském přístavním městě Súsa dovolené turistů nejspíš nijak…

Francouzi by se mohli do ČR od listopadu vracet

29.08.2020 12:07 Turisté z Francie by se mohli do Česka vracet od listopadu, pokud se bude epidemiologická situace…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama