Poloostrov Bodrum okouzluje historií i současností

Atény/Ankara - Jestliže se chystáte strávit letní dovolenou na řeckém ostrově Kos, určitě byste neměli opomenout skutečnost, že je to přímo ideální místo pro návštěvu sousedního asijského kontinentu. Jen pár kilometrů od ostrova se totiž rozkládá nádherné turecké pobřeží, konkrétně poloostrov Bodrum.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto
doporučujeme

Mauzoleum je jedním z divů světa

Byl by doslova hřích nevydat se na tento úžasný kus země, v minulosti známý jako Halikarnas, zvláště když vás od něj dělí pouze hodina cesty lodí po Egejském moři. Najdete tu nejen krásné pláže, starověké památky, ale i malé a přitom rušné uličky plné různých obchůdků a kaváren a také bary, v nichž panuje zábava v plném proudu až do brzkých ranních hodin.

Velkým lákadlem pro všechny milovníky historie je jeden ze sedmi původních divů světa – Mauzoleum krále Mausola. Do dnešních dnů se sice dochovaly pouze jeho základy, neboť bylo zničeno zemětřesením a kameny byly následně použity na výstavbu středověkého hradu svatého Petra, i přesto ale stojí toto místo za návštěvu. Právě tato stavba dala jméno mauzoleum všem ostatním monumentálním hrobkám po celém světě.

Nálezy z potopených lodí najdete v muzeu

Jako další zastávku doporučujeme velmi zachovalý starověký římský amfiteátr, kde si vaše fantazie může představovat, jak se tu v dobách největší slávy konaly drsné gladiátorské zápasy a dramatická představení. Divadlo je postavené ve svahu, tudíž odsud budete mít zároveň krásný výhled na celé město. Hlavní turistickou atrakcí Bodrumu je ovšem již zmíněný hrad svatého Petra, postavený rytíři v 15. století. Je zde umístěna úžasná stálá expozice turecké podmořské archeologie, tedy všemožné nálezy z potopených lodí.

Jestliže si z výletu chcete přivést nějaký ten suvenýr, zamiřte do některé z místních nákupních ulic se spoustou obchodů a bazarů. Seženete tu prakticky cokoliv od koření přes oblečení až po různé tretky. A pokud budete dostatečně trpěliví při smlouvání s prodavačem, určitě se dohodnete na přijatelné ceně.

Mezi místní speciality patří i lahodný čaj

Bonusem je, že během svého výletu poznáte nejen památky, ale i místní vynikající kuchyni, která je vyhlášená široko daleko. Ať už ochutnáte cokoliv z tradičních specialit, jako jsou typický turecký kebab, lahodné köfte či sladký dezert baklava, jistě nebudete litovat. A pokud nestihnete zajít na jídlo, zastavte se alespoň na šálek místního sladkého čaje.

Loading...
Témata: dovolená | Turecko | Řecko
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Rusko chce "nakopnout" cestovní ruch, zjednoduší vydávání turistických víz

14.08.2019 13:26 Ruské ministerstvo zahraničí se rozhodlo zjednodušit vydávání turistických víz cizincům a…

Nejlepší pláže pro psy? Najdete je v oblíbených destinacích Čechů

13.08.2019 17:58 V Evropě přibývá ubytování, které je určeno pro cestovatele se psy, i speciálních psích pláží. Ty…

Zájem o česká víza je rekordní. MZV přijalo nejvíc žádostí od rozdělení…

12.08.2019 11:06 Česká diplomacie v prvním pololetí zaznamenala rekordní zájem o víza. Přijala 408.000 žádostí,…

Hotelový lékař? Pozor na podvod, úraz či nemoc v cizině se pak pořádně…

11.08.2019 10:22 Pojišťovny využívají v turistických destinacích pro ošetření klientů čím dál častěji prověřené…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama