Miliardář vzal 6400 zaměstnanců na dovolenou snů

Peking - Čínský miliardář vzal 6400 svých zaměstnanců na čtyřdenní dovolenou do Francie. Cesta plná zážitků byla zdarma. Odvděčili se mu novým rekordem.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto

Jak vaše firma slaví výročí? Večírek v kanceláři, nebo snad v nějakém podniku? Rozdělil šéf finanční bonusy, nebo jste dostali den volna? Sebeoriginálnější oslava nepřekoná akci, kterou uvedl do pohybu výkonný ředitel čínské firmy TIENS, Li Jinyuan, na oslavu dvacátého výročí firmy.

Jinyuan, čtyřiadvacátý nejbohatší muž Číny, oslavil firemní narozeniny se zaměstnanci plně hrazeným výletem do Francie (foto zde). Při prohlídce Paříže na ně čekalo představení v kabaretu Moulin Rouge a muzeum Louvre, vyhrazené pouze pro ně, nebo luxusní obchodní dům Galeries Lafayette, který zůstal jedno dopoledne zavřený pro všechny kromě zaměstnanců firmy TIENS.

Vedle špičkové péče, na kterou dohlížel i šéf turistické agentury Atout France, došlo i na setkání vyššího vedení firmy s francouzským ministrem zahraničních věcí Laurentem Fabiem. Celá výprava se poté nalodila do 146 autobusů, ve kterých odjela na jih Francie. Na promenádě v Nice sestavili zaměstnanci nápis "TIENS' dream is Nice in the Cote d'Azur", tedy "Sen TIENSu je Nice na Azurovém pobřeží", který inspektoři z Guinnessovy knihy rekordů prohlásili za největší frázi sestavenou z lidských těl.

Částka, kterou za čtyřdenní výlet 6400 zaměstnanců firma zaplatila, se sice do Guinnessovy knihy nedostala, ale rozhodně by tam patřila. Tato extravagantní oslava dvacátého výročí vyšla Jinyuanovu firmu na více než 885 milionů korun.

Témata: Čína | dovolená | Francie
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Němci sraženi z trůnu, už nemají nejsilnější pas. Jak si vede Česko?

14.09.2018 13:14 Singapur - Nejsilnější cestovní pas už nemají Němci, ale Singapuřané. Obyvatelé tohoto městského…

Pozor na suvenýry z dovolených. Celníci rozdrtili tunu korálů a mušlí,…

10.09.2018 19:15 Rosenheim - Němečtí celníci v Bavorsku zničili tunu ilegálně dovezených korálů, mušlí a ulit. Jde o…

Řecký ostrovní ráj se potápí pod náporem turistů. Úřady řekly: A dost!

09.09.2018 18:24 Aktualizováno Santorini - Od března do prosince téměř každý den vysypou výletní lodě na ostrově Santorini tisíce…

Seven Sisters. Krásné místo plné hazardujících turistů

06.09.2018 18:39 Seven Sisters je skupina křídových útesů, které jsou součástí národního parku South Downs, přesněji…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější o Cestování

reklama
reklama