Miliardář vzal 6400 zaměstnanců na dovolenou snů

Peking - Čínský miliardář vzal 6400 svých zaměstnanců na čtyřdenní dovolenou do Francie. Cesta plná zážitků byla zdarma. Odvděčili se mu novým rekordem.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto

Jak vaše firma slaví výročí? Večírek v kanceláři, nebo snad v nějakém podniku? Rozdělil šéf finanční bonusy, nebo jste dostali den volna? Sebeoriginálnější oslava nepřekoná akci, kterou uvedl do pohybu výkonný ředitel čínské firmy TIENS, Li Jinyuan, na oslavu dvacátého výročí firmy.

Jinyuan, čtyřiadvacátý nejbohatší muž Číny, oslavil firemní narozeniny se zaměstnanci plně hrazeným výletem do Francie (foto zde). Při prohlídce Paříže na ně čekalo představení v kabaretu Moulin Rouge a muzeum Louvre, vyhrazené pouze pro ně, nebo luxusní obchodní dům Galeries Lafayette, který zůstal jedno dopoledne zavřený pro všechny kromě zaměstnanců firmy TIENS.

Vedle špičkové péče, na kterou dohlížel i šéf turistické agentury Atout France, došlo i na setkání vyššího vedení firmy s francouzským ministrem zahraničních věcí Laurentem Fabiem. Celá výprava se poté nalodila do 146 autobusů, ve kterých odjela na jih Francie. Na promenádě v Nice sestavili zaměstnanci nápis "TIENS' dream is Nice in the Cote d'Azur", tedy "Sen TIENSu je Nice na Azurovém pobřeží", který inspektoři z Guinnessovy knihy rekordů prohlásili za největší frázi sestavenou z lidských těl.

Částka, kterou za čtyřdenní výlet 6400 zaměstnanců firma zaplatila, se sice do Guinnessovy knihy nedostala, ale rozhodně by tam patřila. Tato extravagantní oslava dvacátého výročí vyšla Jinyuanovu firmu na více než 885 milionů korun.

Témata: Čína | dovolená | Francie
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zájem Čechů o exotickou dovolenou roste. Které destinace nejvíc frčí?

18.02.2019 12:09 Zájem Čechů o dovolené v exotických destinacích loni vzrostl zhruba o desetinu. Nejpopulárnější…

Dovolená v Bibione? Letovisko zakáže kouření na osmi kilometrech pláže

15.02.2019 07:46 Italské přímořské letovisko Bibione zakáže od letošního léta kouření na celé své osm kilometrů…

Mešita i antický amfiteátr. Plovdiv je evropským městem kultury, na…

12.01.2019 19:28 Druhé největší bulharské město Plovdiv se dnes oficiálně stalo Evropským hlavním městem kultury pro…

Nejpříjemnější země? Zahraniční turisté v anketě zvolili i Česko

12.01.2019 13:10 Nejoblíbenějším typem ubytování jsou podle jednoho z největších internetových rezervačních portálů…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama