Plánujete dovolenou? Přehled, kde bude v létě nejméně pršet

Praha - Plánujete dovolenou a stále se nemůžete rozhodnout, kam k moři vyrazíte. Můžete využít i tento přehled, podle kterého zjistíte, kolik dní v různých destinacích v létě proprší.

Přidejte svůj názor 4 komentáře

Ilustrační foto

Každoročně nejvíce Čechů míří do Chorvatska. Oblíbené jsou ale i další destinace - Itálie, Španělsko, Řecko, Turecko či Bulharsko. Každý si přeje mít, co nejkrásnější počasí, jenže ne vždy to vyjde. Zná to snad každý, kdy místo opalování na pláži byl člověk zalezlý v pokoji.

Klimatolog Pavol Faško sestavil pro TV Markíza a TVnoviny.sk přehled, kolik dní v dané destinace během letních prázdnin proprší. S přehledu vyplývá, že nejhezčí počasí bude na Kypru v Larnace. Podle Faška tam nebude pršet ani jeden den a teploty budou okolo 34 stupňů Celsia.

Téměř bez deště bude i na Krétě v Heraklionu, v turecké Antalyi nebo ve španělské Malaze. Ve všech třech destinacích by mělo pršet jen jediný den. V Antalyi pak bude 35 stupňů, Malaze 32 a na Krétě 30. Dva dny srážek očekává Faška v řeckých Aténách (teplota 34 °C) a v italské Catanii (33 stupňů).

"Doporučil bych jet do jižní Itálie nebo jižního Středomoří, kde s velkou pravděpodobností pršet nebude," řekl klimatolog Pavel Faško.

Co se týká pro Čechy oblíbeného Chorvatska, tam už tak optimistický výhled není. Podle odhadu klimatologa totiž v Dubrovníku proprší během července a srpna 6 dní, v Pule dokonce 11. Teploty se pak budou pohybovat na obou místech těsně pod třicítkou. "V severních částech Jadranu je velká pravděpodobnost, že vám bude během dovolené jeden dva dyn pršet," uvedl slovenský klimatolog.

V Bulharsku je naděje na povedené léto 87 procent. Podle výhledu Faška proprší ve Varně a Burgasu během 62 letních dní 8. Ve španělské Barceloně šest a v hlavním městě Itálie Římě čtyři.

Témata: Počasí | dovolená
Vstupte do diskuze (4)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Tragická turistická sezona: V cizině zemřelo 85 Čechů, nejvíc v Chorvatsku

12.11.2018 13:59 V letošní turistické sezoně mírně ubylo Čechů, kteří zahynuli v zahraničí. Za hranicemi zemřelo 85…

Město Nazaret Illit změní název, zmatených turistů z ciziny už má dost

08.11.2018 07:44 Občany izraelského Nazaret Illitu unavuje neustálá záměna jejich města s biblickým Nazaretem, a…

Nejnachmelenější místo na světě? V tomto hotelu by se Čechům určitě líbilo

04.11.2018 09:33 Milovníci piva, kteří sní o tom, že se ráno probudí v pokoji provoněném chmelem a sladem, mají nyní…

Hurá na lyže. Sněhová nadílka v jižních Alpách otevřela skiareály dříve

03.11.2018 21:30 Zatímco většina Evropy se těší babímu létu, do některých částí Alp přišla zima v letošním bláznivém…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama