Plánujete dovolenou? Přehled, kde bude v létě nejméně pršet

Praha - Plánujete dovolenou a stále se nemůžete rozhodnout, kam k moři vyrazíte. Můžete využít i tento přehled, podle kterého zjistíte, kolik dní v různých destinacích v létě proprší.

Přidejte svůj názor 4 komentáře

Ilustrační foto
doporučujeme

Každoročně nejvíce Čechů míří do Chorvatska. Oblíbené jsou ale i další destinace - Itálie, Španělsko, Řecko, Turecko či Bulharsko. Každý si přeje mít, co nejkrásnější počasí, jenže ne vždy to vyjde. Zná to snad každý, kdy místo opalování na pláži byl člověk zalezlý v pokoji.

Klimatolog Pavol Faško sestavil pro TV Markíza a TVnoviny.sk přehled, kolik dní v dané destinace během letních prázdnin proprší. S přehledu vyplývá, že nejhezčí počasí bude na Kypru v Larnace. Podle Faška tam nebude pršet ani jeden den a teploty budou okolo 34 stupňů Celsia.

Téměř bez deště bude i na Krétě v Heraklionu, v turecké Antalyi nebo ve španělské Malaze. Ve všech třech destinacích by mělo pršet jen jediný den. V Antalyi pak bude 35 stupňů, Malaze 32 a na Krétě 30. Dva dny srážek očekává Faška v řeckých Aténách (teplota 34 °C) a v italské Catanii (33 stupňů).

"Doporučil bych jet do jižní Itálie nebo jižního Středomoří, kde s velkou pravděpodobností pršet nebude," řekl klimatolog Pavel Faško.

Co se týká pro Čechy oblíbeného Chorvatska, tam už tak optimistický výhled není. Podle odhadu klimatologa totiž v Dubrovníku proprší během července a srpna 6 dní, v Pule dokonce 11. Teploty se pak budou pohybovat na obou místech těsně pod třicítkou. "V severních částech Jadranu je velká pravděpodobnost, že vám bude během dovolené jeden dva dyn pršet," uvedl slovenský klimatolog.

V Bulharsku je naděje na povedené léto 87 procent. Podle výhledu Faška proprší ve Varně a Burgasu během 62 letních dní 8. Ve španělské Barceloně šest a v hlavním městě Itálie Římě čtyři.

Loading...
Témata: Počasí | dovolená
Vstupte do diskuze (4)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Saúdská Arábie uvolňuje pravidla: Povolí nesezdaným cizincům společný…

06.10.2019 07:39 Saúdská Arábie nově povolí nesezdaným cizincům, aby směli v tamních hotelích bydlet v jednom pokoji…

Společnost Adria Airways vyhlásila bankrot, všechny lety jsou zrušeny

30.09.2019 17:31 Slovinská letecká společnost Adria Airways vyhlásila bankrot a zrušila všechny lety. Oznámil to ve…

Saúdská Arábie se otevírá turistům, láká na skalní město. O víza mohou…

27.09.2019 09:56 Saúdská Arábie se otevírá zahraničním turistům a bude vydávat víza lidem ze 49 zemí. Občané čtyř…

Proč účinky dovolené trvají tak krátce? Psychologové záhadu rozlouskli a…

26.09.2019 08:32 Sotva jsme nastoupili znovu do práce, účinek dovolené ustupuje věčnému stresu. Blahodárné psychické…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama