Plánujete dovolenou? Přehled, kde bude v létě nejméně pršet

Praha - Plánujete dovolenou a stále se nemůžete rozhodnout, kam k moři vyrazíte. Můžete využít i tento přehled, podle kterého zjistíte, kolik dní v různých destinacích v létě proprší.

Přidejte svůj názor 4 komentáře

Ilustrační foto

Každoročně nejvíce Čechů míří do Chorvatska. Oblíbené jsou ale i další destinace - Itálie, Španělsko, Řecko, Turecko či Bulharsko. Každý si přeje mít, co nejkrásnější počasí, jenže ne vždy to vyjde. Zná to snad každý, kdy místo opalování na pláži byl člověk zalezlý v pokoji.

Klimatolog Pavol Faško sestavil pro TV Markíza a TVnoviny.sk přehled, kolik dní v dané destinace během letních prázdnin proprší. S přehledu vyplývá, že nejhezčí počasí bude na Kypru v Larnace. Podle Faška tam nebude pršet ani jeden den a teploty budou okolo 34 stupňů Celsia.

Téměř bez deště bude i na Krétě v Heraklionu, v turecké Antalyi nebo ve španělské Malaze. Ve všech třech destinacích by mělo pršet jen jediný den. V Antalyi pak bude 35 stupňů, Malaze 32 a na Krétě 30. Dva dny srážek očekává Faška v řeckých Aténách (teplota 34 °C) a v italské Catanii (33 stupňů).

"Doporučil bych jet do jižní Itálie nebo jižního Středomoří, kde s velkou pravděpodobností pršet nebude," řekl klimatolog Pavel Faško.

Co se týká pro Čechy oblíbeného Chorvatska, tam už tak optimistický výhled není. Podle odhadu klimatologa totiž v Dubrovníku proprší během července a srpna 6 dní, v Pule dokonce 11. Teploty se pak budou pohybovat na obou místech těsně pod třicítkou. "V severních částech Jadranu je velká pravděpodobnost, že vám bude během dovolené jeden dva dyn pršet," uvedl slovenský klimatolog.

V Bulharsku je naděje na povedené léto 87 procent. Podle výhledu Faška proprší ve Varně a Burgasu během 62 letních dní 8. Ve španělské Barceloně šest a v hlavním městě Itálie Římě čtyři.

Témata: Počasí | dovolená
Vstupte do diskuze (4)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Mešita i antický amfiteátr. Plovdiv je evropským městem kultury, na…

12.01.2019 19:28 Druhé největší bulharské město Plovdiv se dnes oficiálně stalo Evropským hlavním městem kultury pro…

Nejpříjemnější země? Zahraniční turisté v anketě zvolili i Česko

12.01.2019 13:10 Nejoblíbenějším typem ubytování jsou podle jednoho z největších internetových rezervačních portálů…

Nechali byste si na ulici vyčistit uši? Vítejte v moderní metropoli Barmy

12.01.2019 08:48 Instalatér, veřejný písař, čistič uší - takové drobné profese oživují historické centrum Rangúnu a…

Na výletní lodi v Karibiku řádí virus, onemocnělo 300 lidí včetně posádky

11.01.2019 13:20 Zažívací potíže postihly téměř 300 cestujících a členů posádky americké výletní lodě na cestě po…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama