Dovolená 2015: Kde u moře je pro Čechy nejlevněji? Přehled

Praha - Léto se kvapem blíží a všichni už se těšíme na zasloužené volno. Mnoho z nás zamíří k moři. Zajímá vás, kolik stojí na v jednotlivých zemích potraviny, jídlo, nebo lehátko na pláži. Podívejte se na velké srovnání cen ve vybraných turistických destinacích.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

Ilustrační foto

Všichni už odpočítávají poslední dny, které jim zbývají do letní dovolené. Už se nemůžeme dočkat na to, až vyměníme práci za povalování a zevlování. Statisíce Čechů i letos vyrazí do zahraničí k moři. V přehledu, který sestavil ÚAMK se můžete dozvědět, kolik co stojí v oblíbených turistických destinací Čechů.

"Kromě cen paliva zdražily i potraviny. V některých zemích dosti výrazně a proto, pokud cestujete vozem, lze si základní položky vézt s sebou a na místě jen dokupovat, co potřebujete," uvedli mluvčí ÚAMK Petr Vomáčka.

Nejdráže je pro Čechy ve Francii, naopak nejlevněji vyjde prakticky vše v Bulharsku. Čechy nejoblíbenější Chorvatsko je přesně ve středu, levněji je v Bulharsku, Turecku a Řecku, dráže pak ve Španělsku, Itálii a Francii. Podívejte se na tabulky zde a zde.

V minulém roce podle údajů Asociace cestovních kanceláří České republiky Češi uskutečnili celkem 11,178 milionu cest na čtyři a více dní, z nichž 3,509 milionů směřovalo do zahraničí. To je zhruba o pět procent méně než rok předtím. Celkem 2 milióny lidí využily služby cestovních kanceláří.

Vůbec nejvíce navštěvovanější destinací je pro Čechy Chorvatsko, loni tam zamířilo 785 tisíc Čechů a Češek. Oblíbená je i Itálie, kam mířilo 553 tisíc lidí, na dalších místech se umístilo Slovensko, Rakousko a Řecko.

Vstupte do diskuze (2)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Skleněný most se Benátkám vymstil. Zranily se už tisíce turistů

12.10.2018 14:03 Benátská radnice vymění skleněný povrch schodů na mostě přes Canal Grande, důležitou dopravní tepnu…

Xenofobie v Africe? Státy mají utemované hranice, volný pohyb osob je sci…

11.10.2018 08:50 Zatímco mnoho Evropanů nepotřebuje pro cesty do většiny afrických států víza, afričtí cestující…

Strach o Čechy. Na Mallorce jich jsou při smrtících záplavách stovky

10.10.2018 14:36 Čeští turisté na středomořském ostrově Mallorca, který v noci na dnešek zasáhly bleskové povodně,…

Útesový most v Austrálii: Další atrakce, kde turisté umírají kvůli fotkám …

07.10.2018 09:51 Známý most Sea Cliff Bridge, který byl v roce 2005 postavený za 49 miliónů australských dolarů …

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama