Dovolená u moře: Přehled, kde se vám vyplatí po cestě natankovat

Praha - Chystáte se na dovolenou autem a chcete cestou například do Chorvatska něco ušetřit? Podívejte se na přehled, kde po cestě je benzin nebo nafta nejlevnější a naopak, kde se vám tankování prodraží.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Ilustrační foto
doporučujeme

Jedete k moři autem a míříte do Itálie? Raději byste si měli tuto dovolenou dobře naplánovat, abyste v zemi na Apeninském poloostrově tankovali, co nejméně. Právě Itálie totiž má vůbec nejdražší pohonné hmoty v Evropě (dražší benzin už je jen v Nizozemí, nafta je pak dražší jen ve Velké Británii). Litr naturalu vás vyjde zhruba na 46 korun, litr nafty na 42 korun.

Dobrou zprávou pro lidi mířící do Itálie je, že levněji natankují cestou, v Rakousku. Tam je průměrná cena naturalu necelých 33 korun za litr, tedy méně než u nás. Nafta se dokonce v Rakousku v průměru prodává pod 30 korun za litr.

Pokud míříte na dovolenou do Chorvatska, tak právě tam jsou pohonné hmoty nejdražší, ale ne tolik jako v Itálii. Aktuálně tam Natural 95 natankujete za 37,59 koruny za litr, naftu za 33,56 koruny. Podobné ceny jsou i ve Slovinsku. Pokud tedy míříte k Jadranu, snažte se natankovat ideálně co nejvíce v Rakousku.

Vhod vám může přijít i aktuální přehled cen pohonných hmot na čerpacích stanicích v Rakousku, Německu, Itálii a Chorvatsku.

Rakousko: V tabulce "Spritpreis suchen" vyberete typ paliva ("Sorte") a kliknete na tlačítko "Suchen". Přehled cen najdete zde.

Německo: V tabulce "Spritpreise" vyberete typ paliva a vedle v políčku vyplníte místo, kde chcete tankovat ("PLZ oder Ort"), následně kliknete na tlačítko "Go" a vyjedou vám ceny v okolí místa, které jste zadali. Více zde.

Itálie: Pokud chcete zjistit cenu paliva na konkrétním místě, na mapce klikněte na značku a zobrazí se vám cena paliva. Mapku s cenami paliva najdete zde.

Chorvatsko: Aktuální ceny pohonných hmot na čerpacích stanicích v Chorvatsku najdete zde.

Slovinsko: Maximální cenu benzinu a nafty určuje stát. Ve Slovinsku je od 9. června cena Naturalu 95 1,364 eur za litr (asi 37 korun) a nafty 1,242 eur za litr (asi 34 korun).

Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Tady nejste v zoo. Amsterdam zakáže komentované prohlídky ve vykřičené…

22.03.2019 09:51 Amsterodam zakáže ve známé čtvrti červených luceren skupinové prohlídky s průvodcem. Oblast plná…

První podmořská restaurace v Evropě otevřena. Má tři úrovně, čeká se nával

20.03.2019 15:52 V Norsku dnes zahajuje provoz první evropská podmořská restaurace, která vznikla na jihu země. Za…

Dovolená na Kubě? Komunistický ostrov nabízí luxus, obyčejní Kubánci mohou…

20.03.2019 07:49 Fotografický aparát za více než 25.000 dolarů (570.000 Kč) v jednom havanském obchodu? To je…

Dost bylo opilých turistů. Palma de Mallorca zavede přes léto tvrdé…

18.03.2019 13:30 Metropole Baleárských ostrovů Palma de Mallorca letos v letní sezóně zakáže pití alkoholu v…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama