Dovolená u moře: Přehled, kde se vám vyplatí po cestě natankovat

Praha - Chystáte se na dovolenou autem a chcete cestou například do Chorvatska něco ušetřit? Podívejte se na přehled, kde po cestě je benzin nebo nafta nejlevnější a naopak, kde se vám tankování prodraží.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Ilustrační foto

Jedete k moři autem a míříte do Itálie? Raději byste si měli tuto dovolenou dobře naplánovat, abyste v zemi na Apeninském poloostrově tankovali, co nejméně. Právě Itálie totiž má vůbec nejdražší pohonné hmoty v Evropě (dražší benzin už je jen v Nizozemí, nafta je pak dražší jen ve Velké Británii). Litr naturalu vás vyjde zhruba na 46 korun, litr nafty na 42 korun.

Dobrou zprávou pro lidi mířící do Itálie je, že levněji natankují cestou, v Rakousku. Tam je průměrná cena naturalu necelých 33 korun za litr, tedy méně než u nás. Nafta se dokonce v Rakousku v průměru prodává pod 30 korun za litr.

Pokud míříte na dovolenou do Chorvatska, tak právě tam jsou pohonné hmoty nejdražší, ale ne tolik jako v Itálii. Aktuálně tam Natural 95 natankujete za 37,59 koruny za litr, naftu za 33,56 koruny. Podobné ceny jsou i ve Slovinsku. Pokud tedy míříte k Jadranu, snažte se natankovat ideálně co nejvíce v Rakousku.

Vhod vám může přijít i aktuální přehled cen pohonných hmot na čerpacích stanicích v Rakousku, Německu, Itálii a Chorvatsku.

Rakousko: V tabulce "Spritpreis suchen" vyberete typ paliva ("Sorte") a kliknete na tlačítko "Suchen". Přehled cen najdete zde.

Německo: V tabulce "Spritpreise" vyberete typ paliva a vedle v políčku vyplníte místo, kde chcete tankovat ("PLZ oder Ort"), následně kliknete na tlačítko "Go" a vyjedou vám ceny v okolí místa, které jste zadali. Více zde.

Itálie: Pokud chcete zjistit cenu paliva na konkrétním místě, na mapce klikněte na značku a zobrazí se vám cena paliva. Mapku s cenami paliva najdete zde.

Chorvatsko: Aktuální ceny pohonných hmot na čerpacích stanicích v Chorvatsku najdete zde.

Slovinsko: Maximální cenu benzinu a nafty určuje stát. Ve Slovinsku je od 9. června cena Naturalu 95 1,364 eur za litr (asi 37 korun) a nafty 1,242 eur za litr (asi 34 korun).

Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Skleněný most se Benátkám vymstil. Zranily se už tisíce turistů

12.10.2018 14:03 Benátská radnice vymění skleněný povrch schodů na mostě přes Canal Grande, důležitou dopravní tepnu…

Xenofobie v Africe? Státy mají utemované hranice, volný pohyb osob je sci…

11.10.2018 08:50 Zatímco mnoho Evropanů nepotřebuje pro cesty do většiny afrických států víza, afričtí cestující…

Strach o Čechy. Na Mallorce jich jsou při smrtících záplavách stovky

10.10.2018 14:36 Čeští turisté na středomořském ostrově Mallorca, který v noci na dnešek zasáhly bleskové povodně,…

Útesový most v Austrálii: Další atrakce, kde turisté umírají kvůli fotkám …

07.10.2018 09:51 Známý most Sea Cliff Bridge, který byl v roce 2005 postavený za 49 miliónů australských dolarů …

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama