Češi v Řecku: Prázdné bankomaty neřeší, na "bojové podmínky" se připravili

Praha - Krizi v Řecku pozorně sledují také Češi, protože sezóna dovolených začíná a mnozí míří právě na Peloponés. Zavřené banky a problémy s bankomaty podle cestovek Češi neřeší, byli totiž připraveni, přivezli si hotovost nebo jsou na pobytech s plnou penzí.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto

"Žádný z našich klientů to neřeší, volali jsme ráno delegátům. Většina klientů letěla s all inclusive, s vybranou hotovostí v Česku a obecně žádný z klientů na místě nehledá bankomat nebo směnárnu," uvedl mluvčí CK Fischer Jan Osúch. "Řecké ostrovy nežijí politikou a i přes případné demonstrace v Aténách se na ostrovech soustředí především na turistický ruch," dodal.

Podle mluvčího Asociace cestovních kanceláří ČR Jana Papeže si také Češi vybrali hotovost s předstihem, protože asociace o možných problémech informovala klienty již týdny před současným vývojem.

Mezinárodní karty by měly fungovat na výběry bez omezení. "Poskytování informací z řecké strany ale není moc organizované," vysvětlil marketingový ředitel cestovní kanceláře Alexandria Petr Šatný.

Problém vyprázdněných bankomatů se podle něj netýká řeckých ostrovů. Limit pro výběr z bankomatu 60 eur denně z jedné karty se vztahuje pouze na majitele domácích karet. Majitelů zahraničních karet se omezení netýká, ti mohou vybrat tolik, kolik jim dovoluje jejich banka.

Témata: Řecko | češi | dovolená
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Dovolená 2019? Češi ve velkém míří do muslimských zemí, strach z uprchlíků…

21.02.2019 10:45 Čeští turisté se začínají ve velkém vracet do Turecka, Egypta či Tuniska, které byly ještě nedávno…

Zájem Čechů o exotickou dovolenou roste. Které destinace nejvíc frčí?

18.02.2019 12:09 Zájem Čechů o dovolené v exotických destinacích loni vzrostl zhruba o desetinu. Nejpopulárnější…

Dovolená v Bibione? Letovisko zakáže kouření na osmi kilometrech pláže

15.02.2019 07:46 Italské přímořské letovisko Bibione zakáže od letošního léta kouření na celé své osm kilometrů…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama