Léto v Chorvatsku: Ideální počasí a čeští policisté na místě

Záhřeb - Pokud se v následujících dnech chystáte do Chorvatska, určitě vás potěší předpověď počasí. Hlavní chorvatská letoviska hlásí teplotu okolo 30 °C. Vzhledem k tomu, že Chorvatsko je každoročně cílem milionu českých turistů, budou v populární dovolenkové destinaci i letos sloužit čeští policisté.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto

Ministerstvo vnitra vyslalo do tří chorvatských přímořských letovisek čtveřici policistů. Na jih Evropy zamířili hned s prvním dnem prázdnin a budou tak až do konce léta. Slouží ve smíšených hlídkách s chorvatskými kolegy.

"Čeští policisté na Jadranském pobřeží budou v letoviscích v Omiši, Šibeniku a ve Vodici," řekl TV Nova mluvčí policejního prezidia David Schön. "Aktuálně jsou na místě čtyři policisté a budou tam sloužit celý červenec. Poté je vystřídají další čtyři kolegové.

Pokud byste potřebovali pomoc českých policistů, můžete se s nimi spojit telefonicky. Policisty v Omiši zastihnete na čísle 955 693 390 (395), v Šibeniku na čísle 955 693 388 (394). Pokud voláte z českého telefonu, je nutné nejdříve vytočit chorvatskou předvolbu +385.

Počasí v Chorvatsku by mělo být přímo ideální. Největší turistická letoviska hlásí teploty přes 30 °C. Právě 30 °C hlásí třeba Dubrovník, kde navíc teplota vody dosahuje 23 °C. Nejteplejší moře najdete na Istrii - 25 °C. Naopak nejvíce se ohřejete ve Splitu, kde by teploty měly dosahovat na 34 °C.

S vysokými teplotami souvisí i lesní požáry. S jedním takovým bojují hasiči v dubrovnické oblasti u města Stupa. Ačkoliv vše nasvědčuje tomu, že požár někdo úmyslně založil, horké a suché počasí napomáhá v jeho šíření.

A závěrem dobrá zpráva. Letos možná naposledy musíme podstupovat kontroly na chorvatských hranicích. Protože 1. června uplynuly dva roky ode dny, kdy Chorvatsko vstoupilo do Evropské unie. Po uplynutí této lhůty mohlo požádat o vstup do Schengenského prostoru a to Chorvatsko také okamžitě udělalo. Schvalování se ale může natáhnout na více jak rok.

Témata: Chorvatsko | dovolená
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Tragická turistická sezona: V cizině zemřelo 85 Čechů, nejvíc v Chorvatsku

12.11.2018 13:59 V letošní turistické sezoně mírně ubylo Čechů, kteří zahynuli v zahraničí. Za hranicemi zemřelo 85…

Město Nazaret Illit změní název, zmatených turistů z ciziny už má dost

08.11.2018 07:44 Občany izraelského Nazaret Illitu unavuje neustálá záměna jejich města s biblickým Nazaretem, a…

Nejnachmelenější místo na světě? V tomto hotelu by se Čechům určitě líbilo

04.11.2018 09:33 Milovníci piva, kteří sní o tom, že se ráno probudí v pokoji provoněném chmelem a sladem, mají nyní…

Hurá na lyže. Sněhová nadílka v jižních Alpách otevřela skiareály dříve

03.11.2018 21:30 Zatímco většina Evropy se těší babímu létu, do některých částí Alp přišla zima v letošním bláznivém…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama