Léto v Chorvatsku: Ideální počasí a čeští policisté na místě

Záhřeb - Pokud se v následujících dnech chystáte do Chorvatska, určitě vás potěší předpověď počasí. Hlavní chorvatská letoviska hlásí teplotu okolo 30 °C. Vzhledem k tomu, že Chorvatsko je každoročně cílem milionu českých turistů, budou v populární dovolenkové destinaci i letos sloužit čeští policisté.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto

Ministerstvo vnitra vyslalo do tří chorvatských přímořských letovisek čtveřici policistů. Na jih Evropy zamířili hned s prvním dnem prázdnin a budou tak až do konce léta. Slouží ve smíšených hlídkách s chorvatskými kolegy.

"Čeští policisté na Jadranském pobřeží budou v letoviscích v Omiši, Šibeniku a ve Vodici," řekl TV Nova mluvčí policejního prezidia David Schön. "Aktuálně jsou na místě čtyři policisté a budou tam sloužit celý červenec. Poté je vystřídají další čtyři kolegové.

Pokud byste potřebovali pomoc českých policistů, můžete se s nimi spojit telefonicky. Policisty v Omiši zastihnete na čísle 955 693 390 (395), v Šibeniku na čísle 955 693 388 (394). Pokud voláte z českého telefonu, je nutné nejdříve vytočit chorvatskou předvolbu +385.

Počasí v Chorvatsku by mělo být přímo ideální. Největší turistická letoviska hlásí teploty přes 30 °C. Právě 30 °C hlásí třeba Dubrovník, kde navíc teplota vody dosahuje 23 °C. Nejteplejší moře najdete na Istrii - 25 °C. Naopak nejvíce se ohřejete ve Splitu, kde by teploty měly dosahovat na 34 °C.

S vysokými teplotami souvisí i lesní požáry. S jedním takovým bojují hasiči v dubrovnické oblasti u města Stupa. Ačkoliv vše nasvědčuje tomu, že požár někdo úmyslně založil, horké a suché počasí napomáhá v jeho šíření.

A závěrem dobrá zpráva. Letos možná naposledy musíme podstupovat kontroly na chorvatských hranicích. Protože 1. června uplynuly dva roky ode dny, kdy Chorvatsko vstoupilo do Evropské unie. Po uplynutí této lhůty mohlo požádat o vstup do Schengenského prostoru a to Chorvatsko také okamžitě udělalo. Schvalování se ale může natáhnout na více jak rok.

Témata: Chorvatsko | dovolená
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Tady nejste v zoo. Amsterdam zakáže komentované prohlídky ve vykřičené…

22.03.2019 09:51 Amsterodam zakáže ve známé čtvrti červených luceren skupinové prohlídky s průvodcem. Oblast plná…

První podmořská restaurace v Evropě otevřena. Má tři úrovně, čeká se nával

20.03.2019 15:52 V Norsku dnes zahajuje provoz první evropská podmořská restaurace, která vznikla na jihu země. Za…

Dovolená na Kubě? Komunistický ostrov nabízí luxus, obyčejní Kubánci mohou…

20.03.2019 07:49 Fotografický aparát za více než 25.000 dolarů (570.000 Kč) v jednom havanském obchodu? To je…

Dost bylo opilých turistů. Palma de Mallorca zavede přes léto tvrdé…

18.03.2019 13:30 Metropole Baleárských ostrovů Palma de Mallorca letos v letní sezóně zakáže pití alkoholu v…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama