Velké stěhování turistů: Terorismus mění letní plány Evropanů

Berlín - Tunisko se stalo pro Evropany oblíbenou a levnou destinací, loni zemi navštívilo 2,8 milionu zahraničních turistů. Slibně se vyvíjející trend však narušil teroristický útok na muzeum v Bárdá a na pláži v Súse.

Přidejte svůj názor 3 komentáře

Katalánsko, Barcelona /Španělsko/

Nejvíce by z obav o bezpečnost v Tunisku mělo vytěžit Španělsko, které cílí na podobný typ turistů jako Tunisko - turisty, kteří hledají cenově výhodné dovolené all-inclusive.

"Je jasné, že někteří turisté nyní budou měnit Tunisko za kontinentální Španělsko nebo Kanárské ostrovy, ale budou muset zaplatit více," uvádí předseda španělské hotelové federace Cehat Juan Molas. Dobrou alternativou by podle něj mohly být také Bulharsko a Turecko, tedy země, které přišly kvůli ekonomické krizi o hodně klientů z Ruska.

Někteří odborníci se však domnívají, že turisté ze západu, kteří zruší cesty do Tuniska z bezpečnostních důvodů, nebudou ochotni vyměnit Tunisko za země jako Turecko, které hraničí s válkou ohroženou Sýrií, nebo Egypt, kterým v posledních letech zmítaly nepokoje.

Díky teplému počasí a dobrým cenám by mohl být zájem i o Řecko. Zde však bude hodně záležet na tom, jak dopadne víkendové referendum o podmínkách zahraniční pomoci a na řešení dluhové krize, dodává odborník Bob Atkinson z internetových stránek TravelSupermarket.

Z Evropy míří do Tuniska nejčastěji Francouzi, Britové a Němci. Nejvíce z 38 zabitých turistů jich bylo z Británie, a to 30. Přestože Británie nevydala oficiálně varování před cestami do tuniských rezortů, cestovní kanceláře Thomson a First Choice za poslední týden přivezly zpět z Tuniska téměř 6000 turistů. Až do 9. července také zrušily všechny dovolené v Tunisku a nabízejí zdarma výměnu za jiné destinace nebo vrácení peněz. Výměnu nabídly také dalším turistům, kteří se chystali do Tuniska letos v létě. Místo Tuniska přidaly lety do Španělska, Bulharska, Řecka a na Kypr.

Zhruba 75 procent francouzských turistů, kteří se chystali v červenci do Tuniska, své cesty zrušilo a většina si vybrala alternativní destinaci, dodává předseda svazu francouzských cestovních agentur SNAV Jean-Pierre Mas. Mezi neoblíbenější alternativy podle něj patří Řecko, Chorvatsko, Kypr, Španělsko a Sicílie.

Vstupte do diskuze (3)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Mešita i antický amfiteátr. Plovdiv je evropským městem kultury, na…

12.01.2019 19:28 Druhé největší bulharské město Plovdiv se dnes oficiálně stalo Evropským hlavním městem kultury pro…

Nejpříjemnější země? Zahraniční turisté v anketě zvolili i Česko

12.01.2019 13:10 Nejoblíbenějším typem ubytování jsou podle jednoho z největších internetových rezervačních portálů…

Nechali byste si na ulici vyčistit uši? Vítejte v moderní metropoli Barmy

12.01.2019 08:48 Instalatér, veřejný písař, čistič uší - takové drobné profese oživují historické centrum Rangúnu a…

Na výletní lodi v Karibiku řádí virus, onemocnělo 300 lidí včetně posádky

11.01.2019 13:20 Zažívací potíže postihly téměř 300 cestujících a členů posádky americké výletní lodě na cestě po…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama