Velké stěhování turistů: Terorismus mění letní plány Evropanů

Berlín - Tunisko se stalo pro Evropany oblíbenou a levnou destinací, loni zemi navštívilo 2,8 milionu zahraničních turistů. Slibně se vyvíjející trend však narušil teroristický útok na muzeum v Bárdá a na pláži v Súse.

Přidejte svůj názor 3 komentáře

Katalánsko, Barcelona /Španělsko/
doporučujeme

Nejvíce by z obav o bezpečnost v Tunisku mělo vytěžit Španělsko, které cílí na podobný typ turistů jako Tunisko - turisty, kteří hledají cenově výhodné dovolené all-inclusive.

"Je jasné, že někteří turisté nyní budou měnit Tunisko za kontinentální Španělsko nebo Kanárské ostrovy, ale budou muset zaplatit více," uvádí předseda španělské hotelové federace Cehat Juan Molas. Dobrou alternativou by podle něj mohly být také Bulharsko a Turecko, tedy země, které přišly kvůli ekonomické krizi o hodně klientů z Ruska.

Někteří odborníci se však domnívají, že turisté ze západu, kteří zruší cesty do Tuniska z bezpečnostních důvodů, nebudou ochotni vyměnit Tunisko za země jako Turecko, které hraničí s válkou ohroženou Sýrií, nebo Egypt, kterým v posledních letech zmítaly nepokoje.

Díky teplému počasí a dobrým cenám by mohl být zájem i o Řecko. Zde však bude hodně záležet na tom, jak dopadne víkendové referendum o podmínkách zahraniční pomoci a na řešení dluhové krize, dodává odborník Bob Atkinson z internetových stránek TravelSupermarket.

Z Evropy míří do Tuniska nejčastěji Francouzi, Britové a Němci. Nejvíce z 38 zabitých turistů jich bylo z Británie, a to 30. Přestože Británie nevydala oficiálně varování před cestami do tuniských rezortů, cestovní kanceláře Thomson a First Choice za poslední týden přivezly zpět z Tuniska téměř 6000 turistů. Až do 9. července také zrušily všechny dovolené v Tunisku a nabízejí zdarma výměnu za jiné destinace nebo vrácení peněz. Výměnu nabídly také dalším turistům, kteří se chystali do Tuniska letos v létě. Místo Tuniska přidaly lety do Španělska, Bulharska, Řecka a na Kypr.

Zhruba 75 procent francouzských turistů, kteří se chystali v červenci do Tuniska, své cesty zrušilo a většina si vybrala alternativní destinaci, dodává předseda svazu francouzských cestovních agentur SNAV Jean-Pierre Mas. Mezi neoblíbenější alternativy podle něj patří Řecko, Chorvatsko, Kypr, Španělsko a Sicílie.

Loading...
Vstupte do diskuze (3)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Rusko chce "nakopnout" cestovní ruch, zjednoduší vydávání turistických víz

14.08.2019 13:26 Ruské ministerstvo zahraničí se rozhodlo zjednodušit vydávání turistických víz cizincům a…

Nejlepší pláže pro psy? Najdete je v oblíbených destinacích Čechů

13.08.2019 17:58 V Evropě přibývá ubytování, které je určeno pro cestovatele se psy, i speciálních psích pláží. Ty…

Zájem o česká víza je rekordní. MZV přijalo nejvíc žádostí od rozdělení…

12.08.2019 11:06 Česká diplomacie v prvním pololetí zaznamenala rekordní zájem o víza. Přijala 408.000 žádostí,…

Hotelový lékař? Pozor na podvod, úraz či nemoc v cizině se pak pořádně…

11.08.2019 10:22 Pojišťovny využívají v turistických destinacích pro ošetření klientů čím dál častěji prověřené…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama