Velké stěhování turistů: Terorismus mění letní plány Evropanů

Berlín - Tunisko se stalo pro Evropany oblíbenou a levnou destinací, loni zemi navštívilo 2,8 milionu zahraničních turistů. Slibně se vyvíjející trend však narušil teroristický útok na muzeum v Bárdá a na pláži v Súse.

Přidejte svůj názor 3 komentáře

Katalánsko, Barcelona /Španělsko/

Nejvíce by z obav o bezpečnost v Tunisku mělo vytěžit Španělsko, které cílí na podobný typ turistů jako Tunisko - turisty, kteří hledají cenově výhodné dovolené all-inclusive.

"Je jasné, že někteří turisté nyní budou měnit Tunisko za kontinentální Španělsko nebo Kanárské ostrovy, ale budou muset zaplatit více," uvádí předseda španělské hotelové federace Cehat Juan Molas. Dobrou alternativou by podle něj mohly být také Bulharsko a Turecko, tedy země, které přišly kvůli ekonomické krizi o hodně klientů z Ruska.

Někteří odborníci se však domnívají, že turisté ze západu, kteří zruší cesty do Tuniska z bezpečnostních důvodů, nebudou ochotni vyměnit Tunisko za země jako Turecko, které hraničí s válkou ohroženou Sýrií, nebo Egypt, kterým v posledních letech zmítaly nepokoje.

Díky teplému počasí a dobrým cenám by mohl být zájem i o Řecko. Zde však bude hodně záležet na tom, jak dopadne víkendové referendum o podmínkách zahraniční pomoci a na řešení dluhové krize, dodává odborník Bob Atkinson z internetových stránek TravelSupermarket.

Z Evropy míří do Tuniska nejčastěji Francouzi, Britové a Němci. Nejvíce z 38 zabitých turistů jich bylo z Británie, a to 30. Přestože Británie nevydala oficiálně varování před cestami do tuniských rezortů, cestovní kanceláře Thomson a First Choice za poslední týden přivezly zpět z Tuniska téměř 6000 turistů. Až do 9. července také zrušily všechny dovolené v Tunisku a nabízejí zdarma výměnu za jiné destinace nebo vrácení peněz. Výměnu nabídly také dalším turistům, kteří se chystali do Tuniska letos v létě. Místo Tuniska přidaly lety do Španělska, Bulharska, Řecka a na Kypr.

Zhruba 75 procent francouzských turistů, kteří se chystali v červenci do Tuniska, své cesty zrušilo a většina si vybrala alternativní destinaci, dodává předseda svazu francouzských cestovních agentur SNAV Jean-Pierre Mas. Mezi neoblíbenější alternativy podle něj patří Řecko, Chorvatsko, Kypr, Španělsko a Sicílie.

Vstupte do diskuze (3)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Britská policie má ostudu. Turistu u sídla královny zadržela kvůli…

24.09.2018 12:23 Londýn - Britská policie v neděli na několik hodin zadržela muže, kterého podezřívala, že se snaží…

Eilean Donan: Nejslavnější hrad, který si zahrál i s Jamesem Bondem

23.09.2018 16:40 Na severozápadním břehu Skotska se na malinkatém ostrůvku tyčí romantický hrad Eilean Donan, díky…

Češi při podzimní dovolené vyžadují luxus. Zájem o pětihvězdičkové hotely…

22.09.2018 06:09 Praha - I po konci hlavní dovolenkové sezony mají čeští turisté zájem o cestování k moři. Poptávka…

Němci sraženi z trůnu, už nemají nejsilnější pas. Jak si vede Česko?

14.09.2018 13:14 Singapur - Nejsilnější cestovní pas už nemají Němci, ale Singapuřané. Obyvatelé tohoto městského…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější o Cestování

reklama
reklama