Sex na veřejnosti a zničené památky. Posílejte lepší turisty, vyzvala Itálie

Řím - Uprchlíci nejsou jediným problémem, který momentálně trápí Itálii. Do země míří také davy přiopilých turistů, kteří poškozují památky a dokonce se oddávají sexu na veřejnosti.

Přidejte svůj názor 4 komentáře

Ilustrační foto
doporučujeme

Proto italský ministr kultury Dario Franceschini vyslal do světa naléhavou výzvu: "Pošlete nám lepší turisty!" "Stojíme o vybranější turisty, kteří sem přijíždějí kvůli našemu umění, hudbě a jídlu," dodal.

Jeho prosba následovala po incidentu, kdy policie ve Florencii od sebe musela odtrhnout australský pár, který se miloval na lavičce na náměstí nedaleko mostu Ponte Vecchio. Minulý měsíc italská policie zadržela Brita, který si dopřával sex s Ukrajinkou na veřejném trávníku ve městě Terst.

Italové jsou zvyklí pít alkohol jen k jídlu a neholdují opilství na veřejnosti. Proto i oni čím dál tím častěji prostřednictvím sociálních sítí dávají najevo rozhořčení nad zhýralými turisty.

Zhoršující se chování turistů navíc ohrožuje i sochy a další umělecká díla. Minulý měsíc turista ve Florencii ulomil prst ze sochy Únos Polyxeny; dílo z 19. století stojí před galerií Uffizi a o prst Polyxena přišla už počtvrté za posledních pět let.

Loading...
Témata: Itálie | Turisté
Vstupte do diskuze (4)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Kletba Uluru. Co jste možná nevěděli o posvátné hoře v srdci Austrálie

24.10.2019 08:29 Posvátná hora Uluru, známá též pod názvem Ayers Rock, bude od 26. října nepřístupná turistům. Hora…

Výlet do Vídně? Pozor, rakouská metropole má novou turistickou strategii

23.10.2019 09:39 Vídeň už nechce usilovat o to, aby každý rok stoupal počet nocí, které turisté ve městě stráví.…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama